fot. Pixabay
fot. Pixabay

Znana restauratorka ma kłopoty z powodu reklamy alkoholu. Grozi jej ogromna grzywna

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 14
Znana restauratorka i celebrytka Magdalena G. na swoich profilach w mediach społecznościowych pokazuje nie tylko jedzenie. Za to, że reklamowała na Facebooku picie wina prokuratura skierowała do sądu przeciwko niej akt oskarżenia.

Magdalena G. nie przyznała się do wina i do winy

Magdalena G. została przesłuchana w charakterze podejrzanej. Nie przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia.

"Profil podejrzanej na tym portalu społecznościowym obserwuje 1,5 mln osób" - zaznaczył rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej prok. Szymon Banna.

Dodał, że kwestie związane z reklamą napojów alkoholowych zostały uregulowane w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, która wprowadza bezwzględny zakaz reklamowania napojów alkoholowych innych niż piwo.

Ogromna grzywna za  nielegalną promocję napojów alkoholowych

"Przestępstwo prowadzenia nielegalnej promocji napojów alkoholowych zagrożone jest grzywną od 10 do nawet 500 tys. zł" - dodał.

To nie jedyna sytuacja, w której oskarżeni o reklamę alkoholu są celebryci. Przed warszawskim sądem toczy się rozprawa dotycząca 12 osób oskarżonych przez prokuraturę o nielegalną reklamę alkoholu. Wśród nich są znane aktorki i influencerki m.in. Joanna O.-K., Olga K., Tatiana M., czy Ewa M.-K.

- Będziemy domagać się jako fundacja, żeby osoby, które są oskarżone w tym procesie oddały pieniądze, które zarobiły na czynach nielegalnych. Będziemy też wnioskować, korzystając z tego, że na ławie oskarżonych są celebrytki, które śledzą miliony, żeby na ich profilach zostały zamieszczone materiały o szkodliwości alkoholu. Uważamy, że to będzie najlepsza możliwa kampania społeczna dotycząca świadomości i skutków spożywania alkoholu - mówił aktywista i prezes fundacji "Bezpieczna Polska dla wszystkich" Jan Śpiewak przed pierwszą rozprawą.

Na kolejnej rozprawie, którą wyznaczono na 17 czerwca oskarżeni mają składać wyjaśnienia.

ja

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości