Jeden Grosicki to za mało. Raków wygrywa z Pogonią

Redakcja Redakcja Ekstraklasa Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Tytułu mistrza Polski na pewno już nie obroni Raków Częstochowa, choć wygrał na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 2:1. Częstochowianie żegnają się nie tylko z tytułem, ale też z trenerem Dawidem Szwargą, który po sezonie odejdzie z klubu, co potwierdził w rozmowie pomeczowej.

Raków wygrywa z Pogonią 2:1

Częstochowianie dobrze zaczęli mecz z Pogonią. Prowadzenie już w ósmej minucie dał im Giannis Papanikolaou. Grek wykonywał rzut karny, który obronił Rumun Valentin Cojocaru, ale przy dobitce był bezradny. W 20. minucie podwyższył Chorwat Ante Crnac, a w 74. dla gości trafił Kamil Grosicki.

Ten wynik oznacza, że tytułu na pewno już nie obroni Raków Częstochowa. Jeszcze aktualny mistrz żegna się nie tylko z tytułem, lecz także ze swoim trenerem. Dawid Szwarga już na pewno odejdzie po obecnym sezonie z klubu. Młody szkoleniowiec potwierdził to w rozmowie pomeczowej z dziennikarzem Canal Plus. Szwarga jako pierwszy trener drużyny pracował zaledwie jeden sezon, wcześniej był asystentem Marka Papszuna.

Raków plasuje się na piątej pozycji, a Pogoń na szóstej.

W niedzielę najciekawiej zapowiada się szlagier Lech Poznań - Legia Warszawa. Tego dnia odbędą się jeszcze mecze Puszcza Niepołomice - Warta i Widzew Łódź - KGHM Zagłębie Lubin. W poniedziałek kolejkę zakończy spotkanie Radomiak - Ruch Chorzów.

Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Giannis Papanikolaou (8), 2:0 Ante Crnac (21), 2:1 Kamil Grosicki (74).

Żółta kartka - Raków Częstochowa: Fran Tudor, Ante Crnac. Pogoń Szczecin: Mariusz Malec, Benedikt Zech, Leonardo Koutris, Alexander Gorgon.

Czerwona kartka - Pogoń Szczecin: Leonard Koutris (90+6-na ławce rezerwowych).

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok). Widzów 5 500.

W ósmej minucie Valentin Cojocaru obronił rzut karny wykonywany przez Papanikolaou, ale piłka po dobitce Greka wpadła do bramki.

Raków Częstochowa: Vladan Kovacevic - Bogdan Racovitan, Zoran Arsenic, Stratos Svarnas - Fran Tudor, Ben Lederman (75. Peter Barath), Giannis Papanikolaou, Jean Carlos Silva (85. Dawid Drachal), John Yeboah (64. Bartosz Nowak), Władysław Koczerhin (64. Ivi Lopez) - Ante Crnac.

Pogoń Szczecin: Valentin Cojocaru - Leo Borges (78. Wojciech Lisowski), Benedikt Zech, Mariusz Malec (46. Danijel Loncar), Leonardo Koutris (78. Kacper Smoliński) - Wahan Biczachczjan (72. Marcel Wędrychowski), Alexander Gorgon, Fredrik Ulvestad, Kamil Grosicki - Adrian Przyborek (72. Patryk Paryzek), Efthymis Koulouris

na zdjęciu: Częstochowa, 11.05.2024. Zawodnik Rakowa Częstochowa Bogdan Racovitan (L) i Kamil Grosicki (C) z Pogoni Szczecin w meczu 32. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy, 11 bm. (mk) PAP/Waldemar Deska