Wpływ szatana a finał Eurowizji. Edyta Górniak ostrzega

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 47
Finał Eurowizji wzbudził kontrowersje nie tylko wśród widzów. Edyta Górniak, która reprezentowała nasz kraj na konkursie w 1994 r., potępiła satanistyczne i okultystyczne akcenty podczas występów: "Piekło na ziemi. Antychryst robi nam przysługę" - sugeruje.

"Niebinarna" artystka szydziła z katolików na Eurowizji

Tegoroczny finał Eurowizji przyniósł wyjątkowo dużo kontrowersji. Zdecydowanie najwięcej uwagi przyciągnęła w tym roku Irlandia. Reprezentująca ten kraj osoba, identyfikująca się jako "niebinarna" Bambie Thug, podczas prezentowania konkursowego utworu "Doomsday Blue" wplotła w swój wizerunek sceniczny satanistyczne i okultystyczne akcenty. Ostatecznie piosenka przypadła do gustu widzom Eurowizji na tyle, by zebrać 278 punktów i uplasować się na 6. miejscu, jednak wciąż nie brakuje osób oburzonych na szydzący z katolicyzmu występ Bambie Thug.

Reprezentacja Irlandii została potępiona została też przez Edytę Górniak, prawdziwą weterankę konkursu. Wokalistka nie przebierała w słowach i w emocjonalnym wpisie na Instagramie wprost odniosła się do biblijnego Antychrysta. 


Edyta Górniak widzi wpływy szatana 

"Wygląda na to, że Antychryst robi nam przysługę, aby ludzkość wreszcie się przebudziła. I określiła, jakiego świata chce. Będzie drażnił wszystkie nasze zmysły coraz bardziej. Do skutku. I jeśli ludzkość nie określi swojego serca i sumienia, nie przyjmie mocnej i czystej postawy... tornado zła zniszczy wszystko, co napotka. Jesteśmy już w tej chwili bardzo blisko piekła na ziemi" – napisała Górniak.

Tegoroczna Eurowizja tak rozemocjonowała piosenkarkę, że ta postanowiła się nawet podzielić garścią przemyśleń na temat kondycji duchowej współczesnych ludzi. Edyta Górniak zaapelowała do czytających jej wpis, by dbali o swój rozwój wewnętrzny, przywołała tez słowa Sebastiana Picura – znanego w Internecie księdza, który też rozważał nad tym, czy Eurowizja promuje satanizm.

"Zastanawiam się, co jeszcze musi się wydarzyć, żeby ostatecznie wstrząsnąć światem i ludźmi. Na jaki znak ludzie czekają, żeby podjąć wewnętrzną decyzję? Życzę nam wszystkim mądrości, światłości myśli i bezpieczeństwa" – zakończyła swój wywód Edyta Górniak. 


Fot. Edyta Górniak/Instagram 

Salonik24

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura