Niemcy poszukują polskich mechaników. Fot. Canva
Niemcy poszukują polskich mechaników. Fot. Canva

Niemcy poszukują polskich mechaników. Oferują spore wynagrodzenie

Redakcja Redakcja Praca Obserwuj temat Obserwuj notkę 108
Na portalach z ofertami pracy można zaobserwować zwiększoną liczbę ogłoszeń dla Polaków na stanowisko mechanika samochodowego w Niemczech – donosi tabloid "Fakt". Wymagania w większości są podstawowe, a zachodni sąsiedzi proponują duże stawki godzinowe. Brakuje im ludzi do pracy w tej branży.

Niemcy szukają Polaków 

"Fakt" zauważa, że obecnie w sieci nie brakuje ofert dla mechaników samochodowych w Niemczech. Przede wszystkim są one skierowane do Polaków. Ogłoszenia są bardzo atrakcyjne, bo niemieccy pracodawcy - oprócz dużych stawek - oferują umowę o pracę na czas nieokreślony, ubezpieczenie, czy dodatki za nadgodziny. "Ponadto mechanik samochodowy zatrudniony za zachodnią granicą, liczyć może na to, iż pracodawca zapewni mu zakwaterowanie i wiele benefitów, takich jak darmowe jedzenie i napoje, czy możliwość doszkalania się" – czytamy w "Fakcie". 


Dobre zarobki w Niemczech 

Przejdźmy do zarobków, bo to zazwyczaj jest największa motywacja w poszukiwania pracy. Niemieccy pracodawcy - jak przeanalizował portal dziennik.pl - proponują polskim mechanikom samochodowym między 13 a 24,50 euro za godzinę pracy. Co po przeliczeniu na aktualne kursy wynosi od 56 do nawet 105 zł za godzinę pracy. "W przypadku stawek miesięcznych mowa o od około 2850 euro (12 250 zł) do 3800 euro (16 333 zł)" – wylicza portal. 

Pracodawcy wymagają od pracownika przede wszystkim zdolności manualnych, ciągłego rozwoju i uczenia się nowych rzeczy, odpowiedzialności, umiejętności koncentrowania się na jednej czynności, sprawności fizycznej, spostrzegawczości, zdolności logicznego myślenia czy zamiłowania do techniki. 

W analizowanych przez dziennik.pl ogłoszeniach, bardzo rzadko występują wymagania w sprawie wykształcenia. Pracodawcy oczekują jednak od pracownika, by ten posiadał doświadczenie zawodowe - ok. trzyletnie - znał język niemiecki, czy też posiadał prawo jazdy.

MP

Niemcy poszukują polskich mechaników. Fot. Canva

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo