fot. Lasy Państwowe
fot. Lasy Państwowe

Groźny pożar lasu w pobliżu granicy polsko-białoruskiej. Strażacy stracili wóz gaśniczy

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 23
Płonie las w okolicach Jelonki między Kleszczelami a Hajnówką. To las z terenu Nadleśnictwa Bielsk, będący otuliną Puszczy Białowieskiej. Sytuacja jest bardzo groźna, podczas akcji gaśniczej spłonął jeden z wozów strażackich.

"Ogromny pożar lasu w okolicach Puszczy Białowieskiej. Niestety według naszych informacji strażacy stracili jeden z wozów gaśniczych - jest tam pożar wierzchołkowy, który bardzo szybko się rozprzestrzenia" - informuje na X remiza.pl


Według wstępnych informacji pożar rozprzestrzenił się na obszarze około 10 hektarów. Z ogniem walczy 30 zastępów straży pożarnej z trzech powiatów hajnowskiego, bielskiego i białostockiego oraz samoloty gaśnicze Lasów Państwowych. Co chwila dojeżdżają także kolejne jednostki i wozy ze zbiornikami wody.

Ogień bardzo szybko się rozprzestrzenia. Jest sucho i wieje wiatr, który przenosi płomienie na kolejne korony drzew.

Zadysponowano też śmigłowiec Black Hawk, który ma podwieszony zbiornik na wodę, z wraz ze strażakami z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 7 w Warszawie.Z powodu akcji gaśniczej zablokowana dla pojazdów ciężarowych jest droga krajowa nr 66 - od ronda w Bielsku Podlaskim do Kleszczel.

Z całej Polski schodzą do centrali meldunki o kolejnych pożarach. Płoną lasy na Kujawach, Dolnym Śląsku, Pomorzu, lasy w woj. łódzkim i zachodniopomorskim, lasy w Parku Narodowym Bory Tucholskie. Odnotowano też pożar lasów Puszczy Świętokrzyskiej.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:


ja

Na zdjęciu spalony wóz strażacki, fot. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych


Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości