Donald Tusk. Fot. Flickr/premierrp
Donald Tusk. Fot. Flickr/premierrp

Tusk reaguje na zwarcie Czarnka z Biedroniem. „To wojna cywilizacji”

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 231
To nie jest spór wyborczy, to wojna cywilizacji - napisał w niedzielę na platformie X premier Donald Tusk odnosząc się m.in. do zachowania posła PiS Przemysława Czarnka, który w niedzielę w Polsat News nazwał posła Lewicy, Roberta Biedronia „zdegenerowanym człowiekiem”.

Czarnek kontra Biedroń. "Zdegenerowany człowieku"

W niedzielnym programie „Śniadanie Rymanowskiego” w Polsat News poseł PiS Przemysław Czarnek nazwał posła Lewicy Roberta Biedronia „zdegenerowanym człowiekiem". Biedroń zarzucił Czarnkowi, że stoi za nim „ideologia nienawiści”. Wiceszef MON Paweł Zalewski (TD) wezwał Czarnka do przeprosin, a następnie opuścił studio.


Natomiast w czwartek z posiedzenia komisji ds. wyborów kopertowych wykluczony został poseł PiS Waldemar Buda po słowach skierowanych do przewodniczącego komisji Dariusza Jońskiego: „Ja jestem prawnikiem, a ty nieukiem basenowym” - powiedział.


Tusk o Czarnku i Budzie: Barbarzyńcy

Do obu sytuacji odniósł się w niedzielę na platformie X premier Donald Tusk.

„Kiedy oglądam barbarzyńców w rodzaju Czarnka i Budy po chamsku poniżających swoich rozmówców, widzę jak głęboka i zasadnicza jest w dzisiejszej Polsce konfrontacja między Wschodem a Zachodem. To nie jest spór wyborczy, to wojna cywilizacji” - ocenił premier.


Szymon Hołownia apeluje o ostudzenie sporów polsko-polskich

Debata dotycząca polaryzacji w polskiej polityce rozgorzała po środowym zamachu na premiera Słowacji Roberta Ficę. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia w specjalnym wystąpieniu wzywał do ostudzenia sporów. „Podział na dwie Polski walczące z sobą na śmierć i życie, polaryzacja, eskalacja agresji, na krótką metę może i służą tej czy innej partii, ale w długim terminie wykrwawiają nasz kraj, zamiast budować jego siłę” - mówił.

Falę komentarzy w sieci wywołało także m.in. wystąpienie premiera w Sejmie, który tak zwrócił się do posłów Prawa i Sprawiedliwości: „Płatni zdrajcy, pachołki Rosji. Nazwa Zjednoczona Prawica może być dokładnie tak odczytana. Od wielu, wielu lat (…) działa tu, w Polsce, pod wpływem rosyjskich interesów”.


KW

Źródło zdjęcia: Donald Tusk. Fot. Flickr/premierrp

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka