Elektryczny bus na trasie do Morskiego Oka. Przejazd testowy. Fot. PAP/Grzegorz Momot
Elektryczny bus na trasie do Morskiego Oka. Przejazd testowy. Fot. PAP/Grzegorz Momot

Arabscy goście coraz bardziej lubią Zakopane. „Więcej płacą i wymagają”

Redakcja Redakcja Turystyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 9
Miesiąc przed rozpoczęciem wakacji w Zakopanem liczba rezerwacji od gości z krajów arabskich wzrosła o 20 proc. wobec 2023 r. - poinformował Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. Hotelarze spodziewają się też większej liczby turystów ze Słowacji i Węgier.

Mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich chętnie goszczą w Zakopanem

Wśród turystów z Półwyspu Arabskiego wypoczynek pod Tatrami polubili szczególnie mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów.

– Jeżeli chodzi o gości z krajów arabskich, to bezwzględnie spodziewamy się progresu, co już widać po wakacyjnych rezerwacjach i po intensyfikacji siatki połączeń lotniczych do Krakowa z tych kierunków. Ta siatka połączeń nie tylko się zagęściła, ale i rozciągnęła w czasie, a ponadto pojawiły się połączenia z nowymi portami lotniczymi na Półwyspie Arabskim, na przykład z Omanu – powiedział Wagner.

Popyt na wypoczynek pod Tatrami wśród gości z krajów arabskich jest bardzo wysoki

Jego zdaniem popyt na wypoczynek pod Tatrami wśród gości z krajów arabskich jest bardzo wysoki. – Już widzimy fizycznie, że mamy o 20 proc. więcej rezerwacji z tego kierunku, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, a tych rezerwacji ciągle przybywa – dodał.

– Goście z Półwyspu Arabskiego wydają u nas sporo pieniędzy, podróżując, zwiedzając i konsumując. Mają oni trochę wyższe wymagania, za które są w stanie dopłacić, jak choćby za specjalną kuchnię – zaznaczył.

Salon24.pl pisał niedawno, że goście z Kataru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich czują się w Polsce coraz lepiej. Na tyle dobrze, że „migrują” turystycznie „spod samiućkich Tater” na polskie plaże nad Bałtykiem.

https://www.salon24.pl/newsroom/1376411,zakopane-to-juz-za-malo-arabskich-turystow-zaciekawil-inny-region-polski

Hotelarze spod Tatr liczą na gości ze Słowacji i Węgier

Hotelarze spod Tatr spodziewają się też w wakacje większej liczby turystów ze Słowacji i Węgier.

– Węgrów i Słowaków będzie więcej na Podhalu w tym roku niż w ubiegłym, letnim sezonie. Widać to po rezerwacjach detalicznych, ale również po ilości zawartych kontraktów z pośrednikami organizującymi wycieczki grupowe – wskazał Wagner. Jego zdaniem dla Słowaków i Węgrów „jesteśmy cały czas atrakcyjni nie z uwagi na ceny usług turystycznych, ale także atrakcyjni cenowo, jeżeli chodzi o zakupy wszelkich towarów, nie tylko spożywczych, ale i odzieży”.

Pod Tatrami średnie ceny na okres wakacyjny są na poziomie z ubiegłego roku. Ceny w standardzie hotelowym w Zakopanem zaczynają się od 300 zł za pokój dwuosobowy. U gaździny nocleg można znaleźć już za 60 złotych za dobę.

Z danych Tatrzańskiej Izby Gospodarczej wynika, że na miesiąc przed wakacjami zajętych jest ponad 30 proc. miejsc noclegowych na pierwsze trzy tygodnie wakacji. Od połowy lipca do końca tego miesiąca zajętych jest około 50 proc. miejsc noclegowych, natomiast w sierpniu obłożenie nie przekracza 50 proc. miejsc w hotelach czy pensjonatach.

KW

Źródło zdjęcia: Elektryczny bus na trasie do Morskiego Oka. Przejazd testowy. Fot. PAP/Grzegorz Momot

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo