Kibice Legii ostro o Trzaskowskim. Wywiesili nawet transparent na Żylecie

Redakcja Redakcja Ekstraklasa Obserwuj temat Obserwuj notkę 107
Kibice Legii Warszawa sprzeciwiają się wynoszeniu krzyży ze stołecznych urzędów. Tak można interpretować transparent, który wywiesili na stadionie w trakcie ostatniej kolejki PKO Ekstraklasy. "Wojskowi" podejmowali Zagłębie Lubin.

Ultrasi Legii kontra Trzaskowski

Legia Warszawa nie walczy o mistrzostwo Polski, ani nawet o drugie miejsce. Ale i tak wygrała z Zagłębiem Lubin 2:1 w ramach 34. kolejki gier ligowych. Uwagę kibiców przykuła jednak oprawa meczu PKO Ekstraklasy. Fani z "Żylety" dali upust politycznym emocjom i przekazali, co myślą o ostatniej decyzji Rafała Trzaskowskiego. Prezydent stolicy zamierza wprowadzić neutralność światopoglądowych w urzędach. Tam, gdzie urzędnicy nie będą życzyć sobie krzyża na ścianie, będzie można go zdjąć. 

"Trzaskowski łapy precz od krzyża" - głosi transparent na stadionie Legii Warszawa. 

  


Zarządzenie Trzaskowskiego 

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał zarządzenie, w którym wprowadził standardy równego traktowania w podległym mu urzędzie. Jak pisała „Gazeta Wyborcza”, „Warszawa jako pierwsze miasto w Polsce zakazuje krzyży w urzędzie, a urzędnikom eksponowania symboli religijnych na biurkach”. Monika Beuth, rzeczniczka Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, powiedziała w rozmowie z Salonem24.pl, że to, co opublikowano w „Gazecie Stołecznej” jest nieprawdą.

- Nie dajmy się zwariować. Nikt nie zamierza prowadzić w Warszawie walki z jakąkolwiek religią. Stolica zawsze będzie też szanować swoją tradycję - stąd elementy religijne choćby podczas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego. Ale Polska jest państwem świeckim. A Warszawa jest tego państwa stolicą. Kropka. "Rzeczpospolita Polska jest państwem świeckim, neutralnym w sprawach religii i przekonań" - podsumował aferę o krzyże Rafał Trzaskowski. 


Fot. Legionisci.com/X 

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport