Znamy mistrza Polski! Zamieszanie z godziną kluczowego meczu

Redakcja Redakcja Ekstraklasa Obserwuj temat Obserwuj notkę 11
Jagiellonia Białystok zdobyła tytuł mistrza Polski w PKO BP Ekstraklasie. "Jaga" pokonała Wartę Poznań 3:0, wygrywając nie tylko rozgrywki, ale wysyłając rywala do 1 ligi. Równoległy mecz Śląska Wrocław na wyjeździe z Rakowem Częstochowa rozpoczął się blisko godzinę później z powodu ulewy. Wrocławianie muszą zadowolić się jednak wicemistrzostwem kraju.

Jagiellonia pierwszy raz mistrzem Polski

Dotychczas "Jaga" dwukrotnie była wicemistrzem, w latach 2017 i 2018, a w 2010 roku sięgnęła po Puchar Polski. Teraz dorzuci do kolekcji krajowy tytuł. Przed ostatnią serią meczów drużyna trenera Adriana Siemieńca miała tyle samo punktów co drugi Śląsk, ale lepszy bilans bezpośrednich spotkań - 1:2 we Wrocławiu i 3:1 w Białymstoku, co sprawiało, że wygrana z Wartą zapewniała jej historyczny sukces.

Wyjazdowy mecz Śląska z ustępującym mistrzem - Rakowem Częstochowa rozpoczął się z blisko godzinnym opóźnieniem ze względu na zalane wodą boisko. Ostatecznie Wrocławianie pokonali gospodarzy 2:1, ale z powodu gorszego bilansu od Jagiellonii muszą zadowolić się drugą lokatą w tabeli PKO BP Ekstraklasy. 

 Warta Poznań spada z PKO Ekstraklasy

Poza ŁKS Łódź i Ruchem Chorzów, ekstraklasę opuści Warta, która zakończyła sezon z dorobkiem 37 punktów. Korona Kielce pokonała Lech Poznań 2:1 i rzutem na taśmę utrzymała się w PKO Ekstraklasie kosztem Poznaniaków. "Scyzory" uzyskały punkt przewagi nad Wartą. 

Fot. Jagiellonia Białystok świętuje gola i mistrzostwo PKO BP Ekstraklasy/PAP


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport