Fot. PAP
Fot. PAP

Ola Kwaśniewska uderza w Agatę Dudę. Ma do niej ogromny żal

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 91
Córka Aleksandra Kwaśniewskiego zapytana została o swoją opinię na temat Agaty Dudy. Dość powiedzieć, że nie miała za wiele dobrego do powiedzenia o pierwszej damie. Aleksandra Kwaśniewska stwierdziła, że oczekuje od niej więcej walki o prawa kobiet.

Kwaśniewska nie ma dobrego zdania o polskiej prawicy

Nie da się ukryć, że Aleksandra Kwaśniewska nie ma dobrego zdania na temat polskiej prawicy - córka byłego prezydenta Polski zdaje się kontynuować rodzinną tradycję i stoi w otwartej opozycji do polityków PiS oraz Kościoła. Prezenterka wielokrotnie wypowiadała się na bieżące tematy polityczne w Polsce, a szczególnie bliska jej sercu jest walka o prawa kobiet.

W ostatnim wywiadzie udzielonym "Pomponikowi" padł również temat Agaty Dudy, który wyraźnie rozemocjonował Kwaśniewską.
Gdy dziennikarka "Pomponika" zapytała Aleksandrę Kwaśniewską o jej zdanie na temat Agaty Dudy, ta początkowo nie chciała podejmować tematu. "Nie, nie. Nie wciągniesz mnie w to" - stwierdziła.


Córka b. prezydenta ma żal do Agaty Dudy

Po krótkim namyśle zmieniła jednak zdanie i zaczęła opowiadać, czego oczekuje od pierwszej damy. Lista ta jest długa, ale zdaniem Kwaśniewskiej, żona prezydenta przede wszystkim powinna być obrończynią praw kobiet.

- Ja bym oczekiwała, że będzie stawała po stronie kobiet i korzystała ze swojego głosu, niezwykle uprzywilejowanej pozycji, w której się znalazła i będzie głosem kobiet. Będzie stawała w obronie w tych momentach, w których one tego potrzebują. Nie tylko kobiet. Generalnie słabszych. Oczekiwałabym, że kiedy toczą się debaty na temat opiekunów osób niepełnosprawnych, to jest to totalnie miejsce do zajęcia stanowiska przez pierwszą damę. Oczekiwałabym tego typu zaangażowania - opowiadała Kwaśniewska, wyraźnie sugerując, że Agacie Dudzie brakuje właśnie takich cech.

Aleksandra i Jolanta mówiły jednym głosem

Aleksandra Kwaśniewska zdaje się podzielać w tym temacie poglądy swojej matki, która przed kilkoma miesiącami również niepochlebnie wyraziła się na temat Agaty Dudy. Żona byłego prezydenta zapytana o obecną pierwszą damę stwierdziła, że ma do niej ogromny żal.

"Jest mi przykro. Po ludzku jest mi ogromnie przykro", powiedziała dosadnie o działaniach Agaty Dudy, w innym wywiadzie dodając, że jej zdaniem nie przykłada ona wystarczająco dużo uwagi do walki o prawa kobiet. - Ja po prostu takich sytuacji nie rozumiem, bo ilość projektów prokobiecych, w których brałam udział, była naprawdę ogromnie duża i ciągle jest najważniejsza - mówiła Jolanta Kwaśniewska.

Salonik

Fot. Aleksandra Kwaśniewska. Źródło: PAP/StrefaGwiazd

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj91 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości