Fot. CPK.pl
Fot. CPK.pl

Zaskakujący zwrot w sprawie CPK. "Tusk dał zielone światło"

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 139
Z nieoficjalnych informacji, do których dotarły media, wynika, że premier Donald Tusk ostatecznie poprze budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego między Łodzią a Warszawą. Decyzje w tej sprawie mają zostać przedstawione opinii publicznej już w najbliższą środę.

Tusk dał zgodę na budowę CPK. Decyzja wkrótce zostanie ogłoszona

O sprawie donosi dziennik "Puls Biznesu". - Nawet dziś premier Donald Tusk może poinformować, że CPK zostanie wybudowany w Baranowie. Szczegóły zostaną przedstawione jutro - twierdzi źródło gazety.

Początkowo politycy koalicji rządowej byli wyjątkowo niechętni budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Pod wpływem nacisków opinii publicznej zaczęli jednak zmieniać zdanie. Pozytywnie o inwestycji wypowiadali się już parlamentarzyści Nowej Lewicy i Trzeciej Drogi.

Jeśli informacje dziennika się potwierdzą, to już wkrótce okaże się, że w sprawie budowy mega lotniska zapadł de facto konsensus na polskiej scenie politycznej. "Za" budową obiektu są bowiem posłowie Konfederacji i oczywiście Zjednoczonej Prawicy.

Termin oddania CPK ulegnie jednak opóźnieniu

Zgoda Tuska na budowę CPK nie oznacza jednak, że projekt powstanie zgodnie z założeniami przedstawionymi przez poprzednią władzę.

Z informacji "Pulsu Biznesu" wynika bowiem, że termin oddania Centralnego Portu Komunikacyjnego zostanie przesunięty na lata 2032-2035.

Przypomnijmy, że rząd Zjednoczonej Prawicy obstawał przy 2028 r., choć eksperci zgodnie twierdzili, że to termin nierealny, o czym mówiło się także w kuluarach samej spółki CPK. Podobnego zdania byli z resztą eksperci przyjaźni samemu projektowi.

MB

Fot. Wizualizacja Centralnego Portu Komunikacyjnego. Źródło: CPK.pl

Czytaj dalej:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj139 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka