Fot. PAP
Fot. PAP

Olbrychski chciał udzielić wywiadu TV Republice. Żona mu przerwała

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 40
Daniel Olbrychski postanowił udzielić wywiadu Monice Borkowskiej z Telewizji Republika. Rozmowa niespodziewanie został przerwana przez jego żonę, Krystynę Demską-Olbrychską. Po chwili małżeństwo wspólnie zaczęło obrażać dziennikarkę. - Jesteście spadkobiercami TVPiS! - krzyczała kobieta.

Olbrychski udzielał wywiadu TV Republice

Niedługo po ogłoszeniu wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego, Daniel Olbrychski zdecydował się na udzielenie ulicznego wywiadu dziennikarce TV Republika. Aktor, który nie krył nigdy swojej sympatii do Koalicji Obywatelskiej, został zapytany o wrażenia po głośnych wyborach – jak już wszystkim wiadomo, chociaż to partia Donalda Tuska okazała się zwycięskim obozem, Prawo i Sprawiedliwość było w tyle o zaledwie procent poparcia. Olbrychski nie ukrywał, że chociaż ten stan rzeczy go zadowala, boli go tak wysoki wynik PiSu.

- Ja się spodziewałem. Spodziewałem się wygranej, wyraziście wygranej i tylko mogę powiedzieć, że ciągle się dziwię wysokiej punktacji partii, która tyle złego wyrządziła w Polsce i próbuje wyrządzać dalej. Czasami skutecznie - wzdychał Olbrychski.

Nagle wtrąciła się żona aktora. Obraziła telewizję

Niespodziewanie, wywiad aktora został przerwany przez jego żonę, Krystynę Demską-Olbrychską, która zresztą również walczyła o miejsce w Europarlamencie (ostatecznie nie uzyskała mandatu, zdobywając nieco ponad 3 tysiące głosów). 69-latka przejęła kontrolę nad mikrofonem i uniesiona próbowała odgonić dziennikarkę Republiki. Kobieta zaczęła krzyczeć.

Redakcja załącza materiał wideo, co nie oznacza, że zgadza się z dołączonym do niego komentarzem użytkownika X.


- Pani jest z Telewizji Republika, więc pani ma zawsze fałszywe informacje. To jest najbardziej szkodliwa telewizja, jaka w ogóle istnieje w Polsce w tej chwili! - powiedziała.

Gdy dziennikarka zaczęła się bronić, dodała: "Ja was nie obrażam. Jesteście spadkobiercami TVPiS! (...) To, co zrobił pan Kurski i to, co zrobiła telewizja publiczna, jest ogromną szkodą. Nie ma pani pojęcia, o czym pani mówi!"

Olbrychski obraził dziennikarkę i jej rodziców

Po chwili emocje udzieliły się również (do tej pory spokojnemu) Olbrychskiemu, który stwierdził, że "współczuje rodzicom" dziennikarki. "Współczuję im z powodu pani. Ja mając taką córkę, byłbym bardzo zmartwiony" - stwierdził aktor.


Salonik

Fot. Daniel Olbrychski na wieczorze wyborczym KO. Źródło: PAP/Leszek Szymański

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości