Policja we Włoszech (zdjęcie ilustracyjne). Źródło: commons.wikimedia.org
Policja we Włoszech (zdjęcie ilustracyjne). Źródło: commons.wikimedia.org

Brutalny atak na Polaka we Włoszech. Sprawcy dźgali go nożem bez opamiętania

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 38
Do brutalnego ataku na Polaka doszło niedaleko Rzymu, w gminie Fiumicino. Nieznani sprawcy zatrzymali pojazd, który prowadził 52-latek i zaczęli go bić. Jeden z napastników oddał aż sześć ciosów nożem w plecy, rękę i klatkę piersiową. Sprawcy napadu są nadal poszukiwani.

Brutalny atak na Polaka 

W gminie Fiucimino, niedaleko Rzymu 15 czerwca doszło do brutalnego ataku na Polaka. RAI podaje, że grupa nieznanych sprawców zaatakowała 52-latka oraz jego żonę. 

Wszystko zaczęło się od kłótni Polaka z paroma Włochami. Ci postanowili ruszyć w pościg za 52-latkiem. W aucie pościgowym znajdowało się dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Jak opisują media, pościg ulicą via del Fontanile di Mezzaluna w Fiucimino trwał ponad 10 minut.


Agresorom udało się w końcu zatrzymać samochód Polaka. Po chwili wyciągnęli go z auta i zaczęli atakować. Jeden z napastników oddał 6 ciosów nożem w plecy, rękę i klatkę piersiową. Po zdarzeniu wsiedli w swój samochód (biały Fiat Panda) i odjechali w kierunku Fregene. Policja prowadzi śledztwo i na razie nie zdecydowała się na ujawnienie wizerunków sprawców.

Mężczyzna żyje, ale stan jest ciężki 

Świadkowie zdarzenia szybko zgłosili atak odpowiednim służbom, co spowodowało, że mężczyzna żyje. Aktualnie ranny Polak przebywa w klinice Gemelli w Rzymie. Stan mężczyzny określany jest jako ciężki, ale jego życie nie jest zagrożone. 

Włoskie media podają, że na pewno będzie musiał przejść osobną operację ręki. W najbliższych godzinach służby mają pozyskać nagrania z monitoringu, możliwe jest też, że dojdzie do publikacji wizerunków napastników. 

MP

Policja we Włoszech (zdjęcie ilustracyjne). Źródło: commons.wikimedia.org

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj38 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo