Mbappe nie mógł się powstrzymać. Zabrał głos ws. polityki i Le Pen

Redakcja Redakcja Euro 2024 Obserwuj temat Obserwuj notkę 152
Kylian Mbappe to wzór dla młodych Francuzów. Gwiazda najgłośniejszego transferu ostatnich lat do Realu Madryt wezwała wszystkich do głosowania w przedterminowych wyborach parlamentarnych, rozpisanych przez prezydenta Emmanuela Macrona. Z deklaracji napastnika jasno wynika, że nie jest on zwolennikiem Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen.

Dziś o godzinie 21 Francuzi rozpoczynają zmagania grupowe na Euro 2024 od meczu z Austriakami, co ma niebagatelne znaczenie dla sytuacji reprezentacji Polski w rozgrywkach. Sporo miejsca na przedmeczowej konferencji prasowej z udziałem Kyliana Mbappe zajęła jednak polityka. Dla części zwolenników francuskiej prawicy z pewnością słowa napastnika będą nie do przyjęcia. 

Mbappe o ekstremistach i tolerancji

- Wiemy, że to kluczowy moment dla historii Francji. Nigdy czegoś takiego nie widzieliśmy i dlatego chcę zaapelować do ludzi, a szczególnie młodych osób. Myślę, że jesteśmy generacją, która może zrobić różnicę. Widzimy, że ekstremiści pukają do drzwi do władzy i jako młodzi ludzie mamy szansę ukształtować przyszłość naszego kraju - ostrzegał piłkarz, którego słowa cytuje portal realmadryt.pl. 

- Chcę zaapelować, by młode osoby zrozumiały, jak ważna jest ta sytuacja i by poszły zagłosować. Mam nadzieję, że mój głos będzie usłyszany w maksymalnym stopniu, bo chcemy utożsamiać się z naszym krajem i naszymi wartościami. Chcemy być tolerancyjni, chcemy okazywać szacunek, chcemy różnorodności - oświadczył Mbappe. 

- Pojedynczy głos naprawdę jest istotny. Mam nadzieję, że dokonamy odpowiednich wyborów i 7 lipca będę dumny z noszenia koszulki tego kraju - dodał atakujący reprezentacji Francji. 


Wybory parlamentarne we Francji

Wybory parlamentarne we Francji to pokłosie klęski partii Odrodzenie Emmanuela Macrona w czerwcowych wyborach do europarlamentu. Prawica pod wodzą Marine Le Pen zdobyła w nich 31,4 proc., a obóz prezydencki zaledwie 14,6 proc. Pierwsza tura wyborów do Zgromadzenia Narodowego Francji odbędzie się 30 czerwca. Druga nastąpi 7 lipca. 


Fot. Kylian Mbappe na konferencji reprezentacji Francji. 

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj152 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Sport