Do blisko 50 wzrosła liczba osób, u których wystąpiły objawy zatrucia pokarmowego w ośrodku w Pogorzelicy. Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Do blisko 50 wzrosła liczba osób, u których wystąpiły objawy zatrucia pokarmowego w ośrodku w Pogorzelicy. Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Masowe zatrucie pokarmowe nad Bałtykiem. Służby biją na alarm

Redakcja Redakcja Zdrowie Obserwuj temat Obserwuj notkę 32
Kilkudziesięciu seniorów, którzy liczyli na wspaniały wypoczynek nad Bałtykiem, może mówić o prawdziwym pechu. RMF FM informuje o dramacie turystów w Pogorzelicy nad morzem (Zachodniopomorskie). Do blisko 50 wzrosła liczba osób, u których wystąpiły objawy zatrucia pokarmowego.

Blisko 50 seniorów zatruło się na wczasach w Pogorzelicy 

Okazuje się, że ogniskiem zatrucia pokarmowego jest jeden z ośrodków wypoczynkowych w nadmorskiej Pogorzelicy (Zachodniopomorskie). To urokliwa miejscowość nadmorska położona kilkanaście kilometrów od słynnego Trzęsacza, w którym tuż przy klifie znajdują się ruiny gotyckiego kościoła pw. św. Mikołaja z XIV/XV wieku. 

Co wiemy o ofiarach zatrucia? RMF FM informuje, że grupa około 60 seniorów przebywa w ośrodku wypoczynkowym w miejscowości Pogorzelica. U blisko 50 z nich wystąpiły objawy zatrucia pokarmowego.

Na szczęście nikt nie wymagał leczenia w szpitalu. Wiadomo jednak, że osobom, u których wystąpiły objawy zatrucia pokarmowego, sanepid nakazał izolację w pokojach w ośrodku.


Także personel ośrodka cierpi z powodu zatrucia pokarmowego

Problemy gastryczne dotknęły nie tylko seniorów. Także kilka osób z personelu „zmiotło z planszy”. Także oni są pod kontrolą.

RMF FM informuje, że w niedzielę do wieczora trwało pobieranie próbek i wymazów od chorych. Służby przebadały także pracowników, którzy przygotowywali posiłki w ośrodku. Sanepid zabezpieczył to, co jadła cała grupa. 

Wyników badań można spodziewać się najwcześniej w środę.


KO

Źródło zdjęcia: Do blisko 50 wzrosła liczba osób, u których wystąpiły objawy zatrucia pokarmowego.

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj32 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości