Bójka pomiędzy kibicami Turcji i Gruzji. Fot. EPA/FRIEDEMANN VOGEL, X/@CDzwoni
Bójka pomiędzy kibicami Turcji i Gruzji. Fot. EPA/FRIEDEMANN VOGEL, X/@CDzwoni

Pobili się w Polsce po meczu Turcja-Gruzja. Kibice prawie powpadali do Warty

Redakcja Redakcja Euro 2024 Obserwuj temat Obserwuj notkę 48
Mecz Turcja - Gruzja to jedno najciekawszych spotkań 1. kolejki fazy grupowej finałów mistrzostw Europy. Równie "ciekawie" było także po meczu, gdzie pomiędzy kibicami obu reprezentacji doszło do starcia. Bójka rozpętała się w okolicy strefy kibica w Gorzowie Wielkopolskim.

Turcy i Gruzini starli się w Gorzowie 

Internet obiegły nagrania z bójki kibiców Turcji i Gruzji na terenie strefy kibica na Bulwarze Wschodnim w Gorzowie. – Przed chwilą musiałem zadzwonić na policję w sprawie bójki kilku pijanych kibiców Gruzji i Turcji na bulwarze w strefie Euro po końcowym gwizdku. Wygrali Turcy, choć lepsza była Gruzja – relacjonował świadek zdarzenia w rozmowie z lokalnym portalem gorzowianin.com.


Na nagraniach można zobaczyć, jak grupa bijących się kilkunastu osób zbiega po skarpie na dolny taras bulwaru, cały czas się szarpią. Mało brakowało, a bijący się mężczyźni wpadliby do Warty.Portal poprosił o komentarz do sprawy Komendę Miejską Policji w Gorzowie. – Na miejsce wysłaliśmy kilka policyjnych patroli. Kiedy policjanci dotarli bulwar, nikogo z biorących udział w bójce nie zastali. Nikt się do funkcjonariuszy nie zgłosił jako osoba pokrzywdzona. Będziemy wyjaśniać tę sytuację – powiedział Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy komendy. 

Gorąco również na stadionie 

Gruzińscy i tureccy kibice starli się również na stadionie w Dortmundzie przed meczem fazy grupowej piłkarskich mistrzostw Europy. Fani obrzucali się kubkami i innymi przedmiotami. Policja rozdzieliła walczące grupy i zabezpieczyła teren, co uspokoiło sytuację.

Mimo zamieszek, spotkanie pomiędzy debiutującą Gruzją a Turcją, stał na bardzo wysokim poziomie. Obie reprezentacje zagrały otwarty mecz, a co za tym idzie, było bardzo dużo sytuacji bramkowych po obu stronach. Finalnie wygrali Turcy 3:1. 

Toczony w ulewnym deszczu mecz był bardzo intensywny, pełen strzałów, zwrotów akcji i mógł zadowolić każdego kibica.

MP

Bójka pomiędzy kibicami Turcji i Gruzji. Fot. EPA/FRIEDEMANN VOGEL, X/@CDzwoni

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj48 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport