L.: Aryna Sabalenka. P.: Iga Świątek. Fot. PAP/EPA/YOAN VALAT / PAP/Canva
L.: Aryna Sabalenka. P.: Iga Świątek. Fot. PAP/EPA/YOAN VALAT / PAP/Canva

Iga Świątek już na starcie będzie miała łatwiej. Jej nemezis nie wystąpi na igrzyskach

Redakcja Redakcja Tenis Obserwuj temat Obserwuj notkę 11
Trzecia w światowym rankingu tenisistek Białorusinka Aryna Sabalenka nie wystąpi w igrzyskach w Paryżu. Tym samym Idze Świątek ubyła jedna z najpoważniejszych rywalek w turnieju olimpijskim.

Aryna Sabalenka nie wystąpi w igrzyskach w Paryżu

Triumfatorka dwóch edycji wielkoszlemowego Australian Open powiedziała dziennikarzom podczas rozpoczętego w poniedziałek turnieju WTA 500 w Berlinie, że tegoroczny plan imprez jest zbyt napięty.

– To kwestia złego planowania przez WTA. Po igrzyskach musiałybyśmy od razu lecieć do Kanady na jeden z obowiązkowych turniejów. To duża presja, która wpływa na zdrowie. Jedną z imprez muszę odpuścić, a na tym etapie mojej kariery najlepszym wyjściem wydaje się odpuszczenie igrzysk olimpijskich – tłumaczyła 26-letnia tenisistka z Mińska.

Białorusinka podkreśliła też, że nie odpowiada jej ciągłe zmienianie nawierzchni.

– To dla mnie zbyt dużo. Teraz gramy na trawie, na igrzyskach - na mączce, w Kanadzie - na kortach twardych. To szalone i szkodzi zdrowiu – krytykowała.


Jako reprezentantka Białorusi Sabalenka nie mogłaby prezentować narodowych barw

Jako reprezentantka Białorusi w Paryżu nie mogłaby prezentować narodowych barw ze względu na trwającą wojnę w Ukrainie, jednak Sabalenka zaprzeczyła, jakoby to miało wpływ na jej decyzję.

Turniej olimpijski rozgrywany będzie na kortach Rolanda Garros, na których wielkoszlemową rywalizację we French Open czterokrotnie wygrała Świątek - w tym w trzech ostatnich edycjach.

Igrzyska w Paryżu planowane są na 26 lipca - 11 sierpnia.


KW

Źródło zdjęcia: L.: Aryna Sabalenka. P.: Iga Świątek. Fot. PAP/EPA/YOAN VALAT / PAP/Canva

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj11 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Sport