Lekarka z Poznania złapana przez policję. Handlowała receptami na fentanyl. Fot. Canva
Lekarka z Poznania złapana przez policję. Handlowała receptami na fentanyl. Fot. Canva

Lekarka handlowała receptami na fentanyl. Grozi jej surowy wyrok

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 11
Policjanci z Poznania prowadzą sprawę związaną z handlem receptami – podała w piątek wielkopolska policja. Funkcjonariusze zatrzymali w sprawie lekarkę. Według ustaleń policji, kobieta sprzedała kilkaset recept na opioidy, w tym fentanyl. Wartość refundowanych leków wynosiła około 450 tys. zł.

Lekarka z Poznania złapana przez policję. Handlowała receptami na fentanyl 

Wielkopolska policja poinformowała w piątek, że funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, którzy zajmują się sprawą handlu receptami, w marcu tego roku zatrzymali lekarkę jednego z poznańskich szpitali, która wystawiała, a następnie sprzedawała recepty na silne leki przeciwbólowe.

„Był to Fentanyl ale przede wszystkim Oxycontin, Oxydolor, Reltebon i inne. Są to bardzo silne leki przeciwbólowe, silniejsze nawet sto razy od morfiny. Policjanci w maju zatrzymali także mężczyznę, który płacił nieuczciwej lekarce za recepty” – podała policja.

Lekarka wystawiała niewspółmiernie dużo recept na opioidy

Jak wskazano, sprawa miała swój początek latem 2023 roku, kiedy to poznański szpital w wyniku kontroli wewnętrznej stwierdził, że jedna z zatrudnionych lekarek wystawiała niewspółmiernie dużo recept na opioidy. Zawiadomienie w tej sprawie zostało przesłane do Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald, a następnie do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.


Lekarka z Poznania wystawiała recepty na nieżyjących pacjentów

„Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, że lekarka wystawiła prawie 800 recept na silne leki przeciwbólowe. Co ciekawe część recept była wystawiona na nieżyjących pacjentów. Recepty przekazywała mężczyźnie, który za nie płacił. Osoba ta następnie zrealizowała te recepty w różnych miastach wykupując ponad 1600 opakowań. Łączna wartość tych refundowanych farmaceutyków została oszacowana na około 450 tys. zł” – podano.

Podejrzanej lekarce i mężczyźnie który odbierał od niej recepty przedstawiono już zarzuty; grozi im do 8 lat więzienia.


KW

Źródło zdjęcia: Lekarka z Poznania złapana przez policję. Handlowała receptami na fentanyl. Fot. Canva

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj11 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo