Dzień Ojca. Donald Tusk z osobistym apelem do wnuków

Redakcja Redakcja Święta, rocznice Obserwuj temat Obserwuj notkę 46
Premier Donald Tusk w przerwie od swoich obowiązków postanowił podzielić się swoją uwagę z okazji Dnia Ojca. Swoje słowa publicznie skierował do wnuków. Życzenia dla wszystkich ojców złożyła para prezydencka.

Donald Tusk jako "dobry dziadek"

- Jako dobry dziadek przypominam moim wnukom, aby pamiętały w Dniu Ojca o moim synu - przypomniał Donald Tusk w mediach społecznościowych z okazji przypadającego dziś Dnia Ojca. 

 


Życzenia na Dzień Ojca od pary prezydenckiej

- Z okazji wyjątkowego święta – Dnia Ojca – składamy Panom serdeczne życzenia radości z rodzinnego życia, dumy z rozwoju i osiągnięć dzieci oraz siły i wytrwałości w wypełnianiu pięknych i trudnych ojcowskich obowiązków. Niech miłość, zaufanie, wdzięczność i szacunek zarówno młodszych, jak i starszych pociech będą dla Panów nagrodą i źródłem codziennej satysfakcji - to z kolei życzenia od Andrzeja Dudy i jego małżonki, Agaty Kornhauser-Dudy. 

- Nie ma większego szczęścia dla rodzica niż patrzeć, jak jego dziecko wzrasta, zmieniając się w młodego, a potem dojrzałego człowieka, i w końcu zaczyna wieść własne, dorosłe życie - dodała para prezydencka. 

- Każdy ojciec, troszcząc się o swoje dzieci, pokazując im świat i ucząc funkcjonowania w nim, robi to, bo pragnie dla nich dobrej przyszłości. Dziękujemy Panom za towarzyszenie dzieciom na wszystkich etapach rozwoju; za bycie ich obrońcami, opiekunami i przyjaciółmi; za długie lata prowadzenia ich ku samodzielności - uważają państwo Dudowie. 

- Ojciec to nie tylko osoba dbająca o materialny byt rodziny – to przede wszystkim doświadczony i mądry przewodnik i nauczyciel. Ten, który uczy życia i pokazuje, na jakich fundamentach warto je budować - zaznaczono w życzeniach na Dzień Ojca.  

 


W Polsce to święto obchodzimy od lat 60 co roku, dokładnie 23 czerwca. 

Fot. Premier Donald Tusk/PAP

GW


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj46 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura