Fot. Facebook.com
Fot. Facebook.com

PSL poprze związki partnerskie? Ludowcy stawiają warunki

Redakcja Redakcja PSL Obserwuj temat Obserwuj notkę 68
Przełom w sprawie związków partnerskich? Media donoszą, że pod pewnymi warunkami PSL jest w stanie poprzeć taki projekt. Stawia jednak masę warunków m.in. wykreślenie z ustawy części o przysposobieniu dzieci przez pary jednopłciowe.

Ludowcy oczekują konkretnego projektu

Część polityków PSL między innymi poseł Marek Sawicki w ogóle nie chcą słyszeć o związkach partnerskich. Portal Onet.pl informuje jednak, że są członkowie tego ugrupowania, którzy byliby wstanie poprzeć projekt niezawierający informacji o tzw. tęczowych rodzinach.

- Pokażcie nam projekt, a wtedy poznacie naszą decyzję. Skąd mamy wiedzieć, co mamy poprzeć skoro nikt nie widział projektu ustawy. Cały czas rozmawiamy o postulatach - usłyszeli dziennikarze od jednego z polityków PSL.

Problem w tym, że ciągle nie ma projektu, o którym można by rozmawiać. - Jest granica. To adopcja dzieci czy zrównanie statusu małżeństwa. Ja za tym nie będę głosował - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz na antenie TVN24.


PSL boi się reakcji konserwatywnego elektoratu

Ludowcy boją się, że poparcie projektu spowoduje niezadowolenie konserwatywnego elektoratu, o który Trzecia Droga musi walczyć z PiS. Tacy wyborcy nie zaakceptują m.in. adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Ekipa Władysława Kosiniaka-Kamysza boi się powtórki z wyborów do Parlamentu Europejskiego z 2019 roku. Wtedy PSL wszedł w koalicję m.in. z Nową Lewicą. W kampanii wyborczej konserwatyści zaczęli prześmiewczo nazywać Władysława Kosiniaka-Kamysza "tęczowym Władkiem".

- W mediach i w sieci ciągle obrywamy, że blokujemy ustawę o związkach partnerskich. Proszę mi wierzyć, że to nic w porównaniu z tym, co by się działo na spotkaniach w naszych okręgach. Nie chcemy powtórki sprzed pięciu lat i oskarżeń ze strony ludzi, którzy byli omotani propagandą telewizji rządowej - zdradził ważny działacz ludowców.

Już we wtorek kierownictwo PSL ma rozpocząć dyskusję o ewentualnym poparciu lub odrzuceniu projektu ws. związków partnerskich. Problemem jest jednak... brak konkretnego projektu ustawy. Przed jego ujawnieniem politycy tego ugrupowania prawdopodobnie nie podejmą decyzji.

MB

Fot. Politycy PSL. Źródło: Facebook.com

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj68 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka