Fot. PAP
Fot. PAP

Legendy żegnają się z kadrą. Grosicki definitywnie kończy karierę w reprezentacji

Redakcja Redakcja Euro 2024 Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
Kadra Michała Probierza przeprowadziła w południe ostatni trening w Hanowerze, po którym wyjedzie na wtorkowy mecz Euro 2024 z Francją w Dortmundzie, a następnie odleci do Polski. W trakcie zajęć pożegnał się z kolegami Kamil Grosicki. 94-krotny reprezentant kończy karierę w barwach narodowych. Najprawdopodobniej w tym roku z kadrą pożegna się też bramkarz Wojciech Szczęsny.

Grosicki odchodzi z reprezentacji Polski

Już na początku poniedziałkowych zajęć w akademii Hannoveru 96 selekcjoner zebrał piłkarzy w kółeczku, gdzie wszyscy dowiedzieli się o zakończeniu kariery w kadrze przez Grosickiego. 94-krotny reprezentant Polski, obecnie zawodnik Pogoni Szczecin, otrzymał gromkie brawa, a następnie wyściskał się z każdym z piłkarzy i trenerów.

Po zajęciach Grosicki udzielił komentarza do swojej decyzji.

- Z dumą i honorem przekazałem kolegom i selekcjonerowi, że to moje ostatnie zgrupowanie kadry. To w pewien sposób smutny dzień, ale nadszedł już ten czas. Liczę jeszcze na pożegnalny mecz, już na terenie naszego kraju i będę o tym rozmawiał z prezesem i sztabem szkoleniowym - powiedział piłkarz.

- Każdemu selekcjonerowi dziękuję za wsparcie. Nie inaczej jest z kapitanami, choćby Robertem Lewandowskim. Tak samo prezesom Kuleszy i Bońkowi, że byliśmy przez lata w tym samym zespole. Dziękuję też dziennikarzom za miłe i gorsze komentarze. Tak samo całej rodzinie za to, że mnie dopingowali i wiedzieli, czym jest dla mnie kadra. Zawsze będę kibicował reprezentacji Polski, bo to dla mnie szczególne dobro - dodał.


Z drużyną narodową pożegna się też Wojciech Szczęsny?

Wiele wskazuje na to, że Euro 2024 będzie też ostatnim dużym turniejem bramkarza Wojciecha Szczęsnego. Pewne jest natomiast, że nasz golkiper z Francją już nie zagra.

Tomasz Włodarczyk i Łukasz Wiśniowski informują na portalu Meczyki.pl, że według ich informacji Wojciech Szczęsny pożegna się z reprezentacją Polski we wrześniu. Ma to nastąpić w jednym z meczów Ligii Narodów. Trener reprezentacji Polski chciał miał przekonywać golkipera do zmiany decyzji.

W tej sytuacji Probierz, który chce już budować drużynę na jesienne mecze Ligi Narodów i eliminacje mistrzostw świata 2026, zamierza dać szansę we wtorek w Dortmundzie innemu golkiperowi niż Szczęsny. Do dyspozycji ma Łukasza Skorupskiego i Marcina Bułkę.

"Czy będzie zmiana w bramce? Tak. Od początku meczu z Francją" - zapowiedział selekcjoner po niedzielnym treningu kadry w Hanowerze.

Syn Macieja, w przeszłości również bramkarza reprezentacji, po raz szósty wziął udział w wielkim turnieju. W trakcie aż czterech z nich - prędzej czy później - został zastąpiony przez rezerwowego golkipera.

Polska zagra z Francją na Euro 2024 o pietruszkę

Porażki z Holandią 1:2 oraz z Austrią 1:3 sprawiły, że polscy piłkarze - bez względu na wyniki ostatniej kolejki - zajmą czwarte miejsce w grupie D.

Początek wtorkowego meczu z Francją o godz. 18.

MB

Fot. Kamil Grosicki. Źródło: PAP/Leszek Szymański

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj7 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Sport