Toyota z prestiżową nagrodą. Jest na czym zawiesić oko

Redakcja Redakcja Motoryzacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 24
Toyota jest pierwszą marką, która została dwukrotnie wyróżniona tytułem producenta roku przez brytyjski magazyn „Autocar”. Tegoroczną nagrodę zdobyła za trwałość, niezawodność, wydajność napędów hybrydowych oraz wysoką jakość aut ze wszystkich segmentów. Doceniono także sposób zarządzania marką.

Wyróżnienia przyznawane przez brytyjski magazyn „Autocar” poprzedzone są analizą wielu czynników, dlatego wyniki plebiscytu Autocar Awards cieszą się ogromnym uznaniem na całym świecie. Toyota po raz drugi w historii plebiscytu została producentem roku i jako jedyna została wyróżniona w tej kategorii więcej niż raz. Poprzednio ten tytuł przyznano marce w 2020 roku.

- Toyota liczy się w każdej klasie aut. Od małych miejskich modeli, które są w przystępnych cenach, po prawdziwe terenówki z klasycznym napędem 4x4. To dlatego przyznaliśmy Toyocie tytuł producenta roku – powiedział Mark Tisshaw, redaktor naczelny magazynu „Autocar”. 


Niezawodność i trwałość Toyoty

W uzasadnieniu werdyktu podkreślono niesamowitą trwałość i niezawodność aut. Znaczenie miały też wydajne i nowoczesne napędy hybrydowe, które zapewniają niskie zużycie paliwa podczas codziennej jazdy. Tym, co wyróżnia Toyotę spośród konkurencji, jest także sposób zarządzania firmą. „Na wszystkich szczeblach pracują tam osoby, które rozumieją i kochają samochody” – napisano w uzasadnieniu werdyktu.

- Autocar to jeden z najbardziej cenionych magazynów motoryzacyjnych na świecie, dlatego to wielki zaszczyt, że zostaliśmy wyróżnieni tytułem producenta roku. Jesteśmy wdzięczni i jednocześnie niesamowicie zmotywowani, by nadal dbać o najwyższą jakość, trwałość i niezawodność naszych aut. Ważne jest też, by były one atrakcyjne dla kierowców. Trzymamy się tych zasad, przyspieszając postępy na rzecz bezemisyjnej mobilności. Realizujemy wielotorową strategię redukcji emisji dwutlenku węgla, dostarczając klientom odpowiednich rozwiązań w odpowiednim czasie - powiedział Stuart Sanders, dyrektor ds. komunikacji i produktu w Toyota w Wielkiej Brytanii.

Przypomnijmy, że Toyota od początku roku jest liderem polskiego rynku. Do końca maja zarejestrowano już 47 488 samochodów osobowych i dostawczych tej marki. Yaris Cross zdominował segment miejskich crossoverów. Samochód jest najpopularniejszym modelem wśród klientów indywidualnych – od stycznia do maja osoby prywatne zarejestrowały w Polsce 4040 egzemplarzy Yarisa Cross i był numerem jeden Toyoty w 14 z 16 województw. Biorąc pod uwagę tylko modele Toyoty, Yaris Cross triumfował w każdym regionie. Zasługa to m.in. wydajnym napędem hybrydowym w dwóch wariantach – o mocy 116 KM i 130 KM.  


Najpopularniejszy był Yaris

Klienci indywidualni wsiedli w maju w 2838 Toyoty. Yaris Cross był najpopularniejszym modelem marki w czterech województwach – lubelskim, pomorskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim. W województwie lubuskim największą liczbę rejestracji odnotowała Toyota C-HR, a w pozostałych 11. regionach numerem 1 był model RAV4

Także dane z rynku flotowego za okres od stycznia do maja tego roku potwierdzają, że modele Toyoty były najczęściej rejestrowanymi autami w 10 z 16 województw. Bestsellerem jest Corolla, dostępna jest w trzech wersjach nadwoziowych – Hatchback, Sedan i TS Kombi oraz napędami hybrydowymi piątej generacji o mocy 140 i 196 KM. 


Źródło zdjęć: Toyota

Tomasz Wypych

Zobacz galerię zdjęć:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj24 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie