Interwencja policji w KRS. Fot. Screen z wideo na X/@MichalJelonek
Interwencja policji w KRS. Fot. Screen z wideo na X/@MichalJelonek

Masa policjantów i politycy PiS w środku. Dzieje się w KRS

Redakcja Redakcja Sądownictwo Obserwuj temat Obserwuj notkę 168
Prokurator i z policjantami weszli do siedziby Krajowej Rady Sądownictwa. Na miejscu pojawiali się politycy PiS z interwencją poselską. Najnowsze zdjęcia zamieszczane w mediach społecznościowych ukazują, co dzieje się na miejscu.

Wejście do KRS

Policja i prokurator weszli w środę bez zapowiedzi do siedziby Krajowej Rady Sądownictwa. Żądają wydania dokumentacji rzeczników dyscyplinarnych pod ich nieobecność. Chodzi o sędziów Waldemara Żurka i Piotra Gąciarka - dowiedziała się niezalezna.pl. 

Prokuratura podkreśla, że wkroczono tylko do pomieszczeń zajmowanych przez zastępców rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych, które wynajmuje im KRS. Rzecznik prasowa Prokuratora Generalnego, prokurator Anna Adamiak zaznaczyła, że te czynności "absolutnie nie dotyczą działalności oraz funkcjonowania Krajowej Rady Sądownictwa".

Więcej pisaliśmy o tym tutaj: 

"Prokurator Piotr Myszkowiec, który nadal przebywa w siedzibie KRS razem z policją, zażądał wydania dokumentów od rzeczników dyscyplinarnych. Piotr Schab przebywający na urlopie nie wyraża zgody na wydanie takich dokumentów" – podaje KRS. 

Interwencja poselska w siedzibie KRS

Krajowa Rada Sądownictwa przekazała też na platformie X, że z interwencją poselską pojawili się w KRS posłowie Suwerennej Polski: Sebastian Kaleta oraz Dariusz Matecki.

"Prokurator, który na polecenie A. Bodnara wtargnął do siedziby KRS, nie potrafi odpowiedzieć na żadne pytanie ws. prowadzonych czynności!" – pisze Kaleta. 

Sytuacja w KRS jest dynamiczna, a na miejsca znajduje się wielu policjantów, o czym informuje przewodnicząca KRS Dagmara Pawełczyk-Woicka. Załączyła również zdjęcia. 

 


MP

Interwencja policji w KRS. Fot. Screen z wideo na X/@MichalJelonek

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj168 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo