Nissan pobił konkurencję. Kierowcy wybrali ten samochód w konkursie

Redakcja Redakcja Motoryzacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 8
Elektryczny Nissan ARIYA wygrał prestiżowy konkursie, w którym głosują kierowcy i użytkownicy samochodów

Samochód został uznany za „najlepszy samochód na długie trasy” w ósmej edycji dorocznego plebiscytu Auto Trader New Car Awards. Plebiscyt obejmował 23 kategorie, a finalistów i ostatecznych laureatów wybrano na podstawie autentycznych opinii 200 000 właścicieli samochodów w Wielkiej Brytanii. Nissan ARIYA pokonał Volvo XC60 oraz BMW iX3, również rywalizujące o ten tytuł. 


Nissan pokonał Volvo i BMW 

Auto Trader New Car Awards różni się od innych plebiscytów motoryzacyjnych tym, że zwycięzcy nie są wybierani przez branżowych jurorów, a przez osoby, których opinie liczą się najbardziej, czyli przez właścicieli samochodów. W tym roku internetową ankietę wypełniło ponad 200 tys. brytyjskich kierowców, którzy zrecenzowali w niej użytkowane przez siebie samochody. Zatem to najbardziej wartościowe opinie, oparte na rzeczywistych doświadczeniach, dały podstawę do wyłonienia zwycięzców.

Nagroda Auto Trader dla Nissana ARIYA jest jednym z licznych trofeów zdobytych przez tego w pełni elektrycznego crossovera od czasu jego pojawienia się na brytyjskim rynku.

Wśród organizacji, które doceniły jego liczne zalety, jak na przykład zasięg do 533 km, są Caravan and Motorhome Club, Company Car & Van i The Car Expert. ARIYA ma na swoim koncie także tytuł Samochodu Roku Auto Express. W ankiecie Auto Trader poproszono właścicieli i użytkowników pojazdów o ich ocenę z uwzględnieniem różnych czynników związanych z ich stylem życia.

- Przy tak dużym zasięgu, komforcie oraz eleganckiej sylwetce nie jest niespodzianką, że to właśnie Nissan ARIYA został uznany za najlepszy model przez osoby pokonujące dalekie trasy. Właściciele są zachwyceni jego niskimi kosztami eksploatacji oraz wyposażeniem i technologiami, które ułatwiają długie podróże. Jeden z nich tak podsumował ten samochód: To komfortowy krążownik na długie trasy. Ma świetne osiągi i niskie koszty utrzymania. Jest też bardzo przyjazny dla środowiska. Nie ma się do czego przyczepić. Nic dodać, nic ująć, prawda? – mówi Erin Baker, dyrektor i redaktor naczelna Auto Trader. 


Respondenci nie mieli wątpliwości

Respondentów poproszono o ocenę swoich samochodów w 16 kategoriach, między innymi pod względem niezawodności, osiągów, stylistyki czy kosztów eksploatacji. Zapytano ich również o ogólne zadowolenie z użytkowanego pojazdu oraz o to, czy poleciliby go innym.

- Oczywiście cieszymy się, że Nissan ARIYA został wybrany najlepszym samochodem na długie trasy w tegorocznym plebiscycie Auto Trader New Car Awards. Tym bardziej, że ta nagroda jest oparta na autentycznych opiniach właścicieli tego modelu z całej Wielkiej Brytanii. Pomoże ona rozwiać resztkę mitów, jakoby samochody elektryczne nadawały się wyłącznie na krótkie trasy. Oprócz atutów na długie podróże ARIYA ma do zaoferowania znacznie więcej. To elegancki, w pełni zelektryfikowany crossover, łączący funkcjonalność uniwersalnego SUV-a z przestronnością, komfortem i stylem kompaktowego samochodu klasy premium. Jesteśmy niezwykle dumni z otrzymania nagrody od Auto Trader – cieszyła się Fiona Mackay, dyrektor ds. marketingu w brytyjskim oddziale Nissana.

Koncepcja Auto Trader New Car Awards jest nieco inna w porównaniu z różnymi konkursami tego typu. W plebiscycie nagradzane są marki i samochody, które cieszą się uznaniem rzeczywistych użytkowników, a nie branżowych ekspertów. Edycja 2024 była już ósmą w historii tego dorocznego plebiscytu. Ponad 200 tys. właścicieli samochodów podzieliło się swoimi odczuciami na temat użytkowanych przez siebie aut. 


Fot. Nissan Ariya

Tomasz Wypych

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj8 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie