Roger Gor photos - Michał Wiśniewski, CC BY 3.0
Roger Gor photos - Michał Wiśniewski, CC BY 3.0

Lament artystów przez niskie emerytury. Michał Wiśniewski: Głupki i frajerzy

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 45
Niskie emerytury artystów to temat-rzeka. Wielu polskich muzyków i aktorów nie jest zadowolona z faktu, że od ZUS przysługują im małe pieniądze z tytułu emerytury i co jakiś czas ktoś daje temu wyraz w mediach. Tym razem głos w sprawie zabrał Michał Wiśniewski, który wychodzi jednak przed szereg i mówi: "Nie płacimy składek, więc nie ma emerytur". Lider Ich Troje otwarcie mówi o "głupkach i frajerach" z branży.

Głodowe emerytury polskich artystów

1160 złotych Ryszarda Rynkowskiego, 34 złote Katarzyny Skrzyneckiej, czy niecałe 8 złotych Marka Piekarczyka – w mediach regularnie przewija się temat niskich emerytur polskich artystów. Przez to, że aktorzy i muzycy nie płacą składek, jak przeciętny obywatel, od ZUS-u przysługują im bardzo małe kwoty, za które nieraz nie da się przeżyć nawet tygodnia. Choć w dużej części przypadków emerytowane gwiazdy pogodziły się z tym stanem rzeczy, nie brakuje też tych, które narzekają na głodowe pensje od państwa. Michał Wiśniewski ma jednak zupełnie inne zdanie na ten temat.

Lider Ich Troje, któremu zresztą przysługuje zaledwie 200 złotych emerytury, stawia sprawę jasno: każdy jest kowalem swojego losu. W jednym z wywiadów dla "Plejady" wokalista stwierdził, że jego przypadek doskonale oddaje istotę sprawy.

– Każdy z nas ma szansę na to, żeby zadbać o swoją przyszłość. Jestem tego najlepszym przykładem. Zarobiłem 40 milionów i gdybym dbał o te pieniądze, to miałbym je do dzisiaj, pewnie ze sporym procentem - przyznał muzyk.


Michał Wiśniewski: Artyści narzekający na emerytury to głupki i frajerzy

W social mediach artysty pojawiło się natomiast nagranie, na którym rozwinął swoją myśl. Artysta podkreślił, że nie chce być zaliczany do grona narzekających na niską emeryturę, ponieważ doskonale rozumie stojący za tym system. Stwierdził również, że cała sprawa jest rozdmuchiwana przez media, a osoby, które mimo to skarżą się na głodowe pensje, są "głupkami i frajerami".

– Trochę będzie niegrzecznie przez moment. Skąd to pie****nie w koło, że my narzekamy jako artyści na emerytury? Nie płacimy składek, więc nie ma emerytur! Ja nigdy czegoś takiego w życiu nie powiedziałem i nie skarżyłem się na to, że będę miał niską emeryturę. W życiu! Każdy z moich kolegów artystów, który będzie się skarżył na tę emeryturę, no jest po prostu głupkiem i frajerem. No bo przecież wie, że nie płacił. Ale takich nie ma! No generalnie raczej takich nie ma. To wyszukuje się po to, żeby była klikalność! Proszę mnie wypisać z tego klubu narzekających, bo ja nigdy nie narzekałem, bo jestem facetem, który ma dwie szare komórki i zdaję sobie z tego sprawę – unosił się Wiśniewski.

na zdjęciu: Michał Wiśniewski podczas koncertu. fot. Roger Gor photos , CC BY 3.0


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj45 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości