Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
70 obserwujących 3829 notek 8625491 odsłon
Salon24 news, 15 czerwca 2017 r.

Uroczystości Bożego Ciała. Abp Jędraszewski apeluje o niedziele wolne od pracy

576 34 0 A A A
W całym kraju trwają uroczystości święta Bożego Ciała . fot.  PAP/Grzegorz Momot
W całym kraju trwają uroczystości święta Bożego Ciała . fot. PAP/Grzegorz Momot

Metropolita krakowski chciałby, "aby w imię solidaryzmu społecznego wszystkim zapewnić możliwość niedzielnego odpoczynku, który pozwala na godne przeżycie niedzieli w kręgach rodzinnych i przyjacielskich”.

- Nie wolno nam, moi drodzy, lekceważyć trzeciego przykazania Dekalogu, które nakazuje „dzień święty święcić”. Jest to sprawa, która dotyczy nie tylko osób wierzących, ale całego naszego społeczeństwa – mówił abp Jędraszewski.

Dodał, że wiele dzieci cierpi z tego powodu, że ich rodzice nie mają dla nich czasu, nawet w świąteczne dni. - Podejmując to ważne zagadnienie, pragniemy, Drodzy Siostry i Bracia, z całą mocą przyłączyć się dzisiaj do tych wielorakich głosów, które jednoczącą się we wspólnym wołaniu: "Niedziela Boża i nasza" – powiedział arcybiskup.- Niedziela będzie naprawdę nasza, jeśli – jako ludzie wierzący – uczynimy wszystko, aby przede wszystkim była ona Boża - dodał.

Abp Jędraszewski mówił też o konieczności obrony życia dzieci nienarodzonych. - Musimy być i czuć się odpowiedzialnymi za życie każdego człowieka – w tym za życie dzieci jeszcze nienarodzonych, które żyją pod sercami swych matek i które oczekują przede wszystkim od nich serca przepełnionego miłością. Odnosi się to także do tych dzieci, które są dotknięte biologicznymi wadami. W imię eugeniki nie wolno nikogo pozbawiać życia! – mówił abp Jędraszewski. Podkreślił, że to sprawa nie tylko wrażliwości społecznej, ale "państwa, które musi jednoznacznie stanąć w ich obronie, a rodziców tych dzieci wspierać w ich trudach rodzicielskich i wychowawczych".

źródło: PAP

KJ

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Opublikowano: 15.06.2017 14:33. Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 15:07.
Autor: Salon24 news
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Poprawione.
  • Salon24 nie uczestniczy w żadnej wojnie. Dajemy możliwość wypowiedzi każdemu. W notkach...
  • Dzień dobry! Pana notka wisi w 5. rzędzie na SG.

Tematy w dziale Kultura