Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
64 obserwujących 3411 notek 7662235 odsłon
Salon24 news, 18 czerwca 2017 r.

Macierewicz apeluje do naukowców badających katastrofę smoleńską o sumienie

2655 211 2 A A A
Antoni Macierewicz przemawia w Spale, fot. PAP/Paweł Supernak.
Antoni Macierewicz przemawia w Spale, fot. PAP/Paweł Supernak.

Badania dotyczące przyczyn katastrofy smoleńskiej potrwają jeszcze przynajmniej rok – zapowiedział szef MON Antoni Macierewicz. Apelował do naukowców: „siądźcie nad tymi dokumentami, które w wyniku ciężkiej pracy pokazują, co się naprawdę wydarzyło”.

- Obowiązkiem państwa polskiego jest samodzielne wyjaśnienie tego dramatu, bo dziś sytuacja wygląda tak, że większość mediów przeczy oczywistym faktom, większość naukowców im przeczy – mówił Macierewicz.

Tłumaczył, że badania muszą potrwać jeszcze przynajmniej rok, "aby można było przedstawić pełen materiał dowodowy nie tylko obrazujący jak przebiegała katastrofa smoleńska, ale także pokazujący to w sposób uzasadniony badaniami najlepszych instytutów świata, nie zawsze polskich, często amerykańskich”.

- Żeby to wszystko zostało zrobione, potrzebne będą pieniądze i czas. Ten wysiłek musi być zrealizowany po to, byśmy mogli te kartę zamknąć, nie tracąc honoru narodowego – podkreślił Macierewicz.

Zaznaczył, że wyjaśnienie prawdziwych przyczyn katastrofy jest warunkiem niepodległości państwa polskiego, bo jeśli tego nie uczynimy, inni zrobią to za nas. - Zrobi to pan Putin, pan Morozow, pani Anodina. Oni to zrobią, by oskarżyć nas raz jeszcze – podkreślał.

Szef MON zaapelował do naukowców: - Siądźcie nad tymi analizami, które pokazują, że zanim samolot uderzył w ziemię, doszło do awarii silników; zanim samolot uderzył w ziemię, doszło do awarii generatora; zanim samolot uderzył w ziemię, doszło do awarii całego zasilania elektrycznego tego samolotu - mówił minister.

- Ta katastrofa dokonała się w powietrzu. Nikt z uczciwych naukowców nie miał co do tego wątpliwości, a wy się boicie spojrzeć prawdzie w oczy i powiedzieć: "tak, mój dorobek profesorski potwierdza te proste fakty” – mówił, kierując słowa do naukowców, którzy doszli wcześniej do innych wniosków. - Nie proszę was o patriotyzm, proszę was o sumienie naukowca – dodał.

Szef MON odniósł się także do wypowiedzi Bronisława Komorowskiego, który mówił w Polsat News, że wszyscy wiedzieli o błędach Rosjan w czasie identyfikacji i składania szczątków ofiar katastrofy smoleńskiej. - Bo jeżeli tak jest naprawdę i jeżeli to nie jest tylko taka retoryka, która ma bezczelnością, brutalnością, niebywałym w kulturze polskiej chamstwem, pokryć własną winę i odpowiedzialność, jeżeli pan wiedział, to rzeczywiście byłoby dla pana lepiej, żeby sam się pan zgłosił do prokuratora - ocenił Antoni Macierewicz.

Podkreślał, że trwa i prowadzona jest od dawna wojna informacyjna Rosji przeciw wolnym narodom. Dziękował "Gazecie Polskiej", Telewizji Trwam i innym mediom niepodległościowym, za przedstawianie prawdy. Apelował, by nie poddawać się manipulacjom i wojnie informacyjnej. - Poznacie prawdę i ona nas wyzwoli – dodał minister obrony.

źródło PAP

ja

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Opublikowano: 18.06.2017 08:36. Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 08:37.
Autor: Salon24 news
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Salon24 nie uczestniczy w żadnej wojnie. Dajemy możliwość wypowiedzi każdemu. W notkach...
  • Dzień dobry! Pana notka wisi w 5. rzędzie na SG.
  • @JESTNADZIEJA Wdarła się pomyłka, za którą przepraszamy. Poprawiliśmy

Tematy w dziale Polityka