Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
87 obserwujących 4899 notek 11186311 odsłon
Salon24 news, 16 lipca 2017 r.

Niespodziewane efekty zmian w sądownictwie. To może być koniec TVN-u i Polsatu

11870 404 0 A A A
Jarosław Kaczyński. fot.Flickr
Jarosław Kaczyński. fot.Flickr

"Kontrola niezawisłych sądów powstrzymywała dotąd KRRiT przed cofaniem koncesji mediów komercyjnych takich jak TVN24 TVN POLSAT RMF FM Radio TOK FM Radio ZET" - napisał na Facebooku Krzysztof Luft, były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

"To się teraz może zmienić, bo ochoty do zniszczenia prywatnych mediów w PiS nie brakuje a sędziowie Ziobry już takich decyzji nie podważą" -  twierdzi rzecznik rządu Jerzego Buzka. Na końcu dodaje: "Nie wierzycie? Zobaczycie".

Repolonizacja mediów

W marcu  "Wiadomości" TVP ujawniły list Dekana do dziennikarzy i wydawców, pracujących w mediach, należących do biznesmena, w którym opisał swoje przemyślenia na temat zwycięstwa Donalda Tuska w Radzie Europejskiej, porażki Jarosława Kaczyńskiego w Brukseli i przyszłości Polski w Unii Europejskiej i wskazał mediom, jak należy pisać o "autostradzie integracji unijnej".

Niedługo potem PiS zapowiedziało  przyspieszenie prac nad repolonizacją mediów.

-  Brany jest pod uwagę wariant dekoncentrowania mediów poprzez ustawowe wymuszanie pozbywania się mediów w przypadku, gdy wydawca ma zbyt duży udział w rynku. Rozważane są różne warianty. Jeśli jednak trzeba, znajdzie się sposób na rozbijanie monopolu zagranicznych grup medialnych, np. na odbieranie im gazet - mówiła w lutym posłanka PiS Barbara Bubula.

Wiceminister kultury Jarosław Sellin mówi natomiast o tym, że rząd ”będzie czekał na właściwe sytuacje i okazje” w zakresie decentralizacji. - Tak jak to było w przypadku banków, że gdy okazje się pojawiły, wykupiono istotną część segmentu bankowego, należącego do kapitału zagranicznego - powiedział.

Nie wiadomo natomiast, czy w ustawie będzie zapisane wymuszanie pozbycia się udziałów na rzecz polskich właścicieli. - Jeżeli uznamy, że jakieś mechanizmy przyspieszające ten proces nie są narażone na zarzuty łamania prawa unijnego, to i takiego scenariusza byśmy nie wykluczali - zastrzegł Sellin. Dodał jednak, że wolałby, aby to był proces dobrowolny.

Ustawa miała być gotowa przed wakacjami.

źródło: PAP

KJ

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.


Opublikowano: 16.07.2017 13:19. Ostatnia aktualizacja: 16.07.2017 14:16.
Autor: Salon24 news
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękujemy za zgłoszenie. Przy okazji odkryliśmy podszywanie się pod innych użytkowników s24.
  • To dane dla sprzedaży ogółem: a sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań...
  • Sprawdziliśmy, kiedy pojawiło się więcej danych. Samolot wyglądał inaczej, był żółty -...

Tematy w dziale Kultura