Polki (od lewej): Małgorzata Hołub, Justyna Święty, Aleksandra Gaworska i Iga Baumgart, cieszą się z brązowego medalu po finałowym biegu sztafetowym, fot. PAP/BArtłomiej Zborowski

Fantastyczny bieg polskiej sztafety. Brąz dla Polek na MŚ w Londynie

Redakcja Redakcja Olimpiady Obserwuj temat Obserwuj notkę 28

Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Aleksandra Gaworska i Justyna Święty wynikiem 3.25,41 zdobyły w Londynie brązowy medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w sztafecie 4x400 m. Zwyciężyły Amerykanki - 3.19,02 przed Brytyjkami - 3.25,00.

Sztafeta męska nie miała tyle szczęścia. Polacy dobiegli na siódmej pozycji. Wcześniej odbyły się finały biegu na 800 metrów kobiet i mężczyzn. Startująca w nich Angelika Cichocka wywalczyła 6. miejsce i rekord życiowy ( czas 1.58,41), a Marcin Lewandowski był siódmy.

W biegu kobiet zwyciężyła mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro Caster Semenya z RPA, druga była Francine Nyonsaba z Burundi, a trzecia Ajee Wilsonz USA. W biegu mężczyzn złoto i srebro zdobyli Kenijczycy - Elijah Motonei Manangoi i Timothy Cheruiyot, a brąz Norweg Filip Ingebrigtsen.

Dotąd MŚ w Londynie Polacy wywalczyli siedem medali: dwa złote w rzucie młotem Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek, dwa srebrne Adam Kszczot w biegu na 800 m i Piotr Lisek w skoku o tyczce oraz trzy brązowe: Malwina Kopron i Wojciech Nowicki w rzucie młotem oraz Kamila Lićwinko w skoku wzwyż.