Robert Lewandowski daje nam awans na piłkarski mundial.

Mamy awans na mundial w Rosji! Niesamowity mecz na Narodowym z Czarnogórą

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 105

Drużyna Adama Nawałki pisze swoją historię i po awansie na Euro, zagra na mistrzostwach świata w Rosji. Z Czarnogórą do końca Biało-Czerwoni trzymali nas w napięciu i po zaciętym boju wygrali 4:2.

Nic nie wskazywało na dramaturgię w pierwszej połowie meczu eliminacyjnego. Już w 6. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Krzysztof Mączyński. Kilka minut później po kapitalnej akcji Piotra Zielińskiego i Roberta Lewandowskiego, bramkarzowi w sytuacji sam na sam nie dał szans Kamil Grosicki.

Pierwsza połowa była całkowicie pod kontrolą naszych zawodników. Czarnogórcy co jakiś czas dochodzili do sytuacji, ale nie stworzyli sobie żadnej klarownej. Wydawało się, że ostatnie 45. minut w eliminacjach do piłkarskiego mundalu będą formalnością. Niestety, nie były. Wielu kibiców mogło dostać zawału serca.

Obraz gry zmienił się po wejściu na plac gry napastnika gości, Mugosy. Wystarczyło mu pół minuty, by strzelić gola Polakom z przewrotki. To kolejna bramka, jaką straciliśmy w ostatnich miesiącach po rzucie rożnym przeciwnika. Za kilka chwil było już 2:2. Precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego popisał się w 83. minucie Zarko Tomasevic. To oznaczało dramatyczną walkę do końca o swoje.

I się udało! Czarnogórcy nie składali broni i grali o zwycięstwo. Przez chwilę wydawało się, że nas wyrzucą za burtę z turnieju w Rosji. Na szczęście, zamiast doprowadzić nas do szału, podali piłkę bez nacisku Polaków do Roberta Lewandowskiego, a ten w 85. minucie zapakował ją do bramki.

Dwie minuty później kuriozalnego samobója strzelił Filip Stojković, próbując wybić piłkę z pola karnego. Wiadomo już było, że nic nam nie grozi. Dowieziemy zwycięstwo i będziemy cieszyć się z pierwszego od 2006 roku awansu na najważniejszą piłkarską imprezę. Mateusz Borek, komentujący mecz, zakończył relację: "To była truskawka na torcie!". My dodamy: uff...

Jedziemy do Rosji! Polska po zwycięstwie nad Czarnogórą awansowała na mundial (TVN24/x-news)