108 obserwujących
5770 notek
13834k odsłony
1263 odsłony

Nergal uniewinniony. Według sądu wokalista nie znieważył godła Polski

Adam Darski fot. Instagram.com
Adam Darski fot. Instagram.com
Wykop Skomentuj70
Sąd Okręgowy oczyścił Adama Nergala Darskiego z zarzutów znieważenia polskiego godła. - Jesteśmy wolni od absurdalnych zarzutów! – skomentował to Nergal.

Kontrowersyjna grafika przedstawiała białego orła bez korony. Zamiast niej, z głowy ptaka wyrastały diabelskie rogi. W postać orła były wpisane dwa węże oraz czaszki i odwrócony krzyż. Orzeł został umieszczony na czerwonym tle, a całość była utrzymana w stylistyce nawiązującej do polskiego godła. Nad orłem umieszczono też napis "Rzeczpospolita Niewierna".

image 

Zobacz kulisy procesu Nergala: Behemoth przed sądem. Nergal: „Jestem patriotą”

- Europejska wiosna powitała mnie piękną pogodą i... pozytywnym werdyktem w sprawie "Rzeczpospolitej Niewiernej". Zarzuty oddalono i wszyscy trzej jesteśmy wolni – zaczął swój wpis na Instagramie lider zespołu Behemot.

Na Instagramie opublikował feralną grafikę z orłem i zapowiedział, że rysunek już niedługo znów będzie dostępny w sprzedaży na stronie zespołu.- "Jedyną drogą, by poradzić sobie ze światem jest to, by stać się na tyle wolnym człowiekiem, że życie będzie aktem rebelii", mówił Albert Camus. Staram się, by te słowa mnie prowadziły. Nie jest łatwo zwarzywszy na okoliczności: obecna polityka, źle interpretowany patriotyzm połączony z religijnym fanatyzmem daje raczej dramatyczne rozwiązania. Ale moi drodzy bracia i siostry, nie traćcie nadziei. Myślcie o sobie – napisał Nergal i zaznaczył, że wygrał kolejną bitwę, ale jeszcze nie wojnę.

Zobacz też: Problemy sądowe zespołu Behemoth. Zarzut znieważenia symboli narodowych

KJ

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.Wykop Skomentuj70
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura