Szydło komentuje doniesienia ws. 1000 plus. "Lepsze jest wrogiem dobrego"

Beata Szydło. fot. Flickr
Beata Szydło. fot. Flickr

Program 500+ to ogromny sukces, będzie kontynuowany w obecnej formule. Dyskusja o jego zmianie jest dziś niepotrzebna - twierdzi Beata Szydło.

"Program 500+ to ogromny sukces. Polskim rodzinom żyje się lepiej. Cieszę się, że jest dobrze odbierany przez Polaków. Pozytywnie oceniają go eksperci. Dlatego będzie kontynuowany w obecnej formule. Dyskusja o jego zmianie jest dziś niepotrzebna. Lepsze jest wrogiem dobrego." - napisała Beata Szydło na Twitterze, odnosząc się do ostatnich doniesień medialnych dot. prac w resorcie rodziny pracy i polityki społecznej nad zwiększeniem świadczenia wychowawczego z 500 zł do 1000 zł.

image

Podobne stanowisko przedstawiła wcześniej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. "W związku z pojawiającymi w mediach informacjami dot. zwiększenia wysokości świadczenia wychowawczego informuję, że nie trwają żadne prace dotyczące zmian wysokości świadczenia przyznawanego w ramach programu Rodzina 500+" - podkreśliła w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej Rafalska.

Zobacz też: Zamiast 500 Plus - 1000 Plus? Byłby to pomysł PiS na zdobycie wyborców, a nie realna polityka

Przypomniała, że trwa przyjmowanie wniosków i wydawane są decyzje przyznające świadczenie w wysokości 500 zł na nowy okres świadczeniowy, który będzie trwał od 1 października 2018 do 30 września 2019 r. Rafalska zaznaczyła, że ministerstwo rodziny na bieżąco monitoruje realizację programu i jego efekty.

źródło: PAP

KJ

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła. 

Lubię to! Skomentuj56 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo