Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
97 obserwujących 5531 notek 13013455 odsłon
Salon24 news, 26 listopada 2018 r.

Cięcia, kiedy ktoś nie chce pracować. PiS: Niech politycy PO nie psują 500 plus

956 47 0 A A A
Według PO 500 plus sprawia, że rodzice, którzy od lat nie pracują, są trwale bezrobotni, nie podejmują pracy, bo mają 500 plus.
Według PO 500 plus sprawia, że rodzice, którzy od lat nie pracują, są trwale bezrobotni, nie podejmują pracy, bo mają 500 plus.

Poszerzenie 500 plus na pierwsze dziecko oraz ograniczenie prawa do świadczeń w sytuacji, "gdy ktoś nie chce pracować, mimo że ma taką możliwość" - to pomysły PO wobec programu 500 plus.

"500 plus sprawia, że rodzice, którzy od lat nie pracują, są trwale bezrobotni, nie podejmują pracy, bo mają 500 plus. To jest szkodliwe i trzeba to zmienić" - rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec odniósł się w ten sposób do publikacji poniedziałkowego "Super Expressu" przytaczającej jego wypowiedzi.

500 zł na pierwsze dziecko

"Z przykrością stwierdzam, że publikacja SE ma niewiele wspólnego z treścią rozmowy. Mówiłem o konieczności rozszerzenia 500 plus na pierwsze dziecko, PiS odbiera 500 plus przy dochodzie 800 zł" - napisał Grabiec na Twitterze.

Według niego jest to "nieuczciwe wobec rodzin i dysfunkcyjne dla rynku pracy". W kolejnym wpisie rzecznik PO dodał, że program 500 plus można ograniczać "tylko wtedy, gdy ktoś nie chce pracować, mimo że ma taką możliwość".

"Tymczasem obecne przepisy odbierają 500 plus tym, którzy pracują i osiągają minimalny dochód. To absurd!" - zaznaczył. "Szkoda, że tych moich wypowiedzi nie ma w tekście" - dodał rzecznik Platformy Obywatelskiej.

Rafalska: niech politycy PO nie psują 500 plus

Minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska oceniła w poniedziałek, że politycy PO zachowują się "jak wahadło". - Trudno mi to komentować, bo w zależności od pory dnia różnie te propozycje wyglądają. Rano mówią co innego, wieczorem co innego – powiedziała.

Według niej propozycje przedstawiane przez Platformę Obywatelską są nieprzemyślane. - Ta, która warunkuje powiązanie świadczenia z zatrudnieniem jest głęboko niesprawiedliwa, pozbawiająca świadczenia rodziny wielodzietne. Jeżeli mamy piątkę lub więcej dzieci, to trudno pogodzić to z pracą zawodową. Chcemy karać rodzinę i pozbawić ją prawa do dostępu do świadczenia? To jest niesprawiedliwe rozwiązanie – podkreśliła Rafalska.

Odniosła się też do propozycji, aby rozszerzyć 500 plus na wszystkie dzieci. - Pamiętam, jak mówiono, że na ten program w tych kształcie, nie ma pieniędzy, a teraz na każde dziecko będzie. Nie traktuję tych propozycji jako poważne, tylko próbę zaistnienia przy 500 plus – mówiła minister.

- Najlepiej, żeby przygotowali własny program polityki rodzinnej. Skoro przez ostatnie 8 lat nie wdrażali tego, to trudno im teraz coś wymyślić. Ciągle punktem odniesienia jest 500 plus. Niech jej nie psują, niech zostawią to w spokoju. Nie ma dezaktywizacji kobiet, marnotrawienia środków. Myślę, że wskaźnik dzietności za 2018 r. będzie na poziomie 1,5 proc. i wzrośnie. Niech Platforma bawi się czymś innym – stwierdziła minister.

image
PO chce 500 zł także na pierwsze dziecko.

źródło: PAP

KJ

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła


Opublikowano: 26.11.2018 18:48. Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 19:04.
Autor: Salon24 news
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękujemy za zgłoszenie. Przy okazji odkryliśmy podszywanie się pod innych użytkowników s24.
  • To dane dla sprzedaży ogółem: a sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań...
  • Sprawdziliśmy, kiedy pojawiło się więcej danych. Samolot wyglądał inaczej, był żółty -...

Tematy w dziale Społeczeństwo