148 obserwujących
7755 notek
20427k odsłon
3607 odsłon

Tłumy gości i rekordowa oglądalność. Sylwester TVP zmiażdżył konkurencję

Sławomir i Kajra. fot. PAP/Grzegorz Momot
Sławomir i Kajra. fot. PAP/Grzegorz Momot
Wykop Skomentuj95

Niemal 8 mln widzów w szczytowym momencie śledziło w TVP2 Sylwestra Marzeń, który odbył się w Zakopanem. Średnio ten koncert oglądało 6,5 mln osób – powiedział prezes TVP Jacek Kurski w "Wiadomościach".

Telewizja Polska już po raz kolejny zorganizowała Sylwestra w Zakopanem. Na scenie wystąpiły największe gwiazdy disco-polo, czyli Zenek Martyniuk i Sławomir. Na zakopiańskiej scenie wystąpili także Al Bano i Romina Power, Ricchi e Poveri oraz Modern Talking, Golec uOrkiestra i wielu innych artystów. 

- Widzowie TVP2 dali zwycięstwo Sylwestrowi Marzeń. W szczytowym momencie zakopiańskiego Sylwestra w telewizji śledziło 8 mln widzów, a średnio ten koncert oglądało 6,5 mln widzów. Myśleliśmy, że nie da się pobić zeszłorocznego koncertu sylwestrowego z Luisem Fonsi, ale okazało się, że Polacy byli z nami – mówił Kurski.Prezes TVP dodał, że Polacy chcą być razem. - Polacy chcą wspólnoty i chcą również wspólnie witać Nowy Rok. Jest tylko jedno miejsce w Polsce, do którego przyjeżdża cały kraj i tym miejscem jest właśnie Zakopane, dlatego uznaliśmy, że telewizja musi być tam, gdzie są wspólnotowe, pozytywne uczucia Polaków – podkreślił.

Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula, który również był gościem "Wiadomości" zaznaczył, że Zakopane było i jest wyjątkowym miejscem. - To miejsce zawsze kochali Polacy. Tutaj Polacy przyjeżdżali wypoczywać, poznawać się, bawić, a teraz przyjeżdżają kolejne pokolenia, chociażby na tego najwspanialszego Sylwestra – mówił burmistrz.

image
Publiczność w Zakopanem. fot.PAP/Grzegorz Momot


Dorula dodał, że po koncercie spotkał się z samymi pozytywnymi opiniami.

- Przed zabawą gościłem w Urzędzie Miasta turystów, którzy specjalnie na naszego Sylwestra przyjechali z różnych stron, nawet z Miami, Toronto, Chicago czy Londynu i bardzo się cieszyli, że wspólnie mogą witać nowy rok w Zakopanem. Ten Sylwester łączy nie tylko nas mieszkającej w kraju, ale i całą Polonię – zapewnił burmistrz.

Dodał, że oprócz wielkiego Sylwestra na Równi Krupowej w zakopiańskim kinie odbył się - jak co roku - koncert muzyki klasycznej. Nowy rok na zakopiańskiej Równi Krupowej powitało około 70 tys. osób.

image
Sylwester w Zakopanem. fot.PAP/Grzegorz Momot

źródło: PAP

KJ

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Wykop Skomentuj95
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura