141 obserwujących
7253 notki
18830k odsłon
2784 odsłony

Sławomir Świerzyński z Bayer Full odchodzi z PSL: Koalicja Europejska to Targowica

Sławomir Świerzyński odchodzi z PSL. Fot. Ja Fryta/CC BY-SA 2.0
Sławomir Świerzyński odchodzi z PSL. Fot. Ja Fryta/CC BY-SA 2.0
Wykop Skomentuj243

Koalicja Europejska to Targowica; spisek przeciw reformom w Polsce - ocenił Sławomir Świerzyński, który zapowiedział, że odejdzie z PSL. Świerzyński gra dla PiS; nie dziwię się, że jak PiS płaci mu za koncerty, to mówi takie dyrdymały - odpowiadał wiceprezes PSL Dariusz Klimczak. 

Świerzyński - lider zespołu Bayer Full i członek PSL - poinformował PAP, że w czwartek złoży rezygnację z członkostwa w partii. Jak podkreślił, występuje z PSL na znak protestu, bo nie godzi się z obecną linią polityczną Stronnictwa. 

We wtorek w TVP Info Świerzyński nazwał Koalicję Europejską, do której przystąpiło PSL, „Targowicą”. – Ta Koalicja Europejska jest spiskiem przeciwko reformom w Polsce, które się obecnie toczą, przeciwko legalnie wybranemu rządowi. Jak go zwał, tak go zwał - został wybrany demokratycznie – podkreślił. 

image
W TVP Info Świerzyński nazwał Koalicję Europejską, do której przystąpiło PSL, „Targowicą”. Władysław Kosiniak-Kamysz (2L), Katarzyna Lubnauer (L), Włodzimierz Czarzasty (P) Małgorzata Tracz (2P). Fot. Rafał Guz

Potwierdził też, że w czwartek złoży legitymację i przestanie pełnić funkcję prezesa zarządu gminnego partii w Łącku. – Rozmawiałem z członkami zarządu, prawdopodobnie podejmą taką decyzję, że również rezygnują – dodał. – Jesteśmy zbulwersowani jako członkowie PSL tu na dole, że nikt nas nie słucha – powiedział Świerzyński. 

Obecny w studio wiceprezes ludowców Dariusz Klimczak ocenił, że słowa Świerzyńskiego są „za mocne”. Dodał, że lider zespołu Bayer Full był członkiem PSL przez wiele lat. – Cieszyliśmy się razem ze wspólnych koncertów – podkreślił. – Niestety w ostatnim czasie gra dla PiS, i to w kampanii wyborczej. To jest jeden z plakatów, zarabiał na PiS – powiedział Klimczak, pokazując na ekranie telefonu plakat reklamujący koncert Bayer Full. – Nie dziwię się, że jak PiS płaci za koncerty pana Świerzyńskiego, to dzisiaj pan mówi takie dyrdymały w telewizji – mówił wiceprezes PSL do Świerzyńskiego. 

Dodał, że zawsze odejście jakiegokolwiek członka PSL jest smutne. – Natomiast my mamy tych członków 140 tys. Ja już w tym roku wręczyłem bardzo wiele legitymacji partyjnych. Wiele osób przychodzi, jest zadowolonych z tego, jak prezentuje się PSL – przekonywał Klimczak. 

Wiceprezes partii zapewnił jednocześnie, że PSL nie traci swoich wartości i „dalej jest chadeckie, dalej jest ludowe”. – Pan za mało „Roty” śpiewał ostatnio, dlatego pan zapomniał o PSL – powiedział do Świerzyńskiego. 

PSL decyzję w sprawie dołączenia do Koalicji Europejskiej podjął w sobotę. 16 lutego o dołączeniu do Koalicji Europejskiej zdecydował Sojusz Lewicy Demokratycznej. Dzień później taką decyzję podjęła też Rada Krajowa Partii Zieloni. Z kolei Nowoczesna decyzję o dołączeniu do Koalicji ogłosiła w piątek. 

W niedzielę liderzy PO Grzegorz Schetyna, PSL Władysław Kosiniak Kamysz, Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, SLD Włodzimierz Czarzasty oraz współprzewodniczący Zielonych Małgorzata Tracz i Marek Kossakowski podpisali deklarację o powołaniu Koalicji Europejskiej. 


Źródło: PAP  

KW 

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła. 

Wykop Skomentuj243
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka