112 obserwujących
6039 notek
14825k odsłon
2239 odsłon

Suski usunął tablicę z "układem Kaczyńskiego" w Sejmie. "Wiemy, jaki ma temperament"

"Układ Kaczyńskiego" - tablica zniknęła z Sejmu.
"Układ Kaczyńskiego" - tablica zniknęła z Sejmu.
Wykop Skomentuj103

Marek Suski usunął z korytarza sejmowego tablicę, przygotowaną przez PO. Opozycja wytykała Jarosławowi Kaczyńskiemu układ, dzięki któremu mógł wybudować wieżowce w centrum Warszawy.

- Nielegalna tablica została usunięta. Przywróciłem praworządność. Oczekuję, że klub PO-KO będzie przestrzegać prawa i nie będzie robić takich prowokacji - komentował po zajściu w Onecie szef gabinetu politycznego premiera Mateusza Morawieckiego. - Co do śmiechu, to można się śmiać z PO nieudaczników, którzy nie umieli upilnować swojej planszy. Byli tak butni, że uważali, że nikt się nie odważy im zabronić nielegalnych działań. Pomylili się - dodał Marek Suski w odpowiedzi na żartobliwe komentarze po wyniesieniu tablicy.

W korespondencji z dziennikarzem TVN, polityk PiS wyjaśnił: - Po pierwsze szkalowała mnie i moich przyjaciół, po drugie stała tam nielegalnie. Przypominam, że kiedy marszałkiem Sejmu był poseł z Platformy, nie pozwolono nam na zorganizowanie wystawy smoleńskiej. Plansz nie wpuszczono do Sejmu, a kiedy przedarliśmy się przez kordon ochroniarzy, mogliśmy wystawę powiesić w naszych pomieszczeniach klubowych. Nasza wystawa nikogo bezpodstawnie nie oskarżała, a Platforma Obywatelska nie pozwalała na jej ekspozycję. Dziś, kiedy marszałek Sejmu, poprosił Platformę o usunięcie planszy, oni odmówili.

Grafika na planszy PO przedstawiała Jarosława Kaczyńskiego w układzie z Kazimierzem Kujdą, który prowadził rozmowy z Gerardem Bilgfellnerem, austriackim biznesmenem, ws. budowy wież K-Towers. Kujda był wieloletnim prezesem spółki "Srebrna". Kilka dni temu tablicę chciała zarekwirować Straż Marszałkowska, ale na skutek interwencji posła Krzysztofa Brejzy z PO, plansza wróciła na swoje miejsce w Sejmie.

Taśmy Kaczyńskiego w „Wyborczej”. PiS chciał postawić wieżowce w Warszawie?

Zobacz, jak Marek Suski usunął tablicę PO

- Tablica PO to same kłamstwa jednak działanie Marka Suskiego to nadmierna reakcja na łamanie przez PO prawa - odniosła się do sytuacji Beata Mazurek, rzecznik PiS. - PiS za rządów PO-PSL nie mógł pokazywać zdjęć z katastrofy smoleńskiej: zdjęcia są wystawione w klubie.Tak samo może robić PO, a nie uważać, że jej prawo nie obowiązuje - podkreśliła.

Pytana przez dziennikarzy, dlaczego Suski usunął "układ Kaczyńskiego" z Sejmu, Mazurek odparła: - Wszyscy wiemy, jaki jest Marek Suski, jaki ma temperament. Tablica była pomówieniami. O to, dlaczego tak się zachował, to naprawdę pytanie do Marka Suskiego, a nie do mnie - zaznaczyła rzecznik PiS.

- Z racji zwiększonego zainteresowania tematyką ekspozycji w Sejmie warto przypomnieć, że zgodnie z zasadami wystawy mogą być prezentowane przez pięć dni. Rzeczona tablica była pokazywana na Wiejskiej bez przeszkód prawie dwa tygodnie - zakomunikował Andrzej Grzegrzółka, szef Centrum Informacyjnego Sejmu.

"Taśmy Kaczyńskiego": Propozycja korupcyjna odrzucona przez współpracownika prezesa PiS

Barwnie całą sytuację spuentował były dziennikarz, Michał Majewski. - Suski wyniósł z korytarza sejmowego, przy ludziach, jakąś planszę. W poprzednich czasach to byłby „michałek” na 9 stronie Superaka. Dziś Temat Dnia. To państwo raczej nie przetrwa - stwierdził.

GW

Zobacz galerię zdjęć:

PO wyśmiewa wyniesienie "nielegalnej" tablicy. Fot. Twitter
PO wyśmiewa wyniesienie "nielegalnej" tablicy. Fot. Twitter Marek Suski w akcji w Sejmie.
Marek Suski wyniósł tablicę z grafiką "Układ Kaczyńskiego"
Wykop Skomentuj103
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka