136 obserwujących
6914 notek
17826k odsłon
2147 odsłon

Marek Jakubiak i Piotr Liroy-Marzec odchodzą z Konfederacji

Marek Jakubiak i Piotr Liroy-Marzec. fot. Youtube
Marek Jakubiak i Piotr Liroy-Marzec. fot. Youtube
Wykop Skomentuj70

Piotr Liroy-Marzec wraz z Markiem Jakubiakiem opuszczają Konfederację. Politycy tworzą nową formację o nazwie "Federacja".- Jak obserwuję całą tę branżę to nasuwa mi się określenie "polityczna agencja towarzyska": kto, z kim i za ile. Jestem przerażony - wyznał raper podczas konferencji prasowej.

7 czerwca Jakubiak i Liroy podpisali wspólną deklarację dotyczącą założeń programowych, do których realizacji chcą dążyć w powstającej partii o nazwie Federacja Jakubiak-Liroy.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Sejmie, Jakubiak oświadczył, że już dawno zapowiadał projekt federacji, zrzeszającej organizacje prawicowe, które wspólnie miały wystartować do europarlamentu oraz do parlamentu.

"Z federacji zrobiła się konfederacja. Wzięliśmy pomocniczo udział w wyborach do europarlamentu, no i niestety część Konfederacji nie zniosła sukcesu. Po prostu sukces wyraźnie im zaszkodził. W związku z tym zaczęły się różne rzeczy dziać. Dzisiaj mogę spokojnie powiedzieć, że czas już minął i oświadczam, że nie przyjmuję już propozycji Konfederacji na wybory jesienne z uwagi na brak transparentności i choćby dobrej woli. Dzisiaj my idziemy do jesiennych wyborów z naszym przesłaniem" - podkreślił Jakubiak.

Likwidaja 100 podatków i ograniczenia programu 500 plus


Liroy-Marzec zaprezentował program federacji pod nazwą "Patriotyzm i wolność"; skrytykował też Koalicję Europejską za brak programu. "Federacja Jakubiak-Liroy pokazuje, że szanuje obywatela, to jest nasz program Patriotyzm i wolność, który będzie się rozszerzał w miarę, jak będą przystępowały do nas różne środowiska - miejskie, wolnościowe, centrowe, centroprawicowe" - zapowiedział Liroy-Marzec.

Podczas konferencji Artur Zawisza, który jest członkiem zarządu Federacji, przedstawił zarys programu nowej partii. Podkreślał kwestie "pełnej suwerenności państwa polskiego", zachowania polskiej waluty oraz przeprowadzenia „prawdziwej reformy sądownictwa”. Przedstawił również postulat likwidacji stu podatków oraz ograniczenia programu „500 plus” dla najbiedniejszych rodzin.

- Ten program będzie się rozszerzał, w miarę, jak będą się do nas dołączać różne środowiska: miejskie, wolnościowe, centrowe, centroprawicowe. Mamy w tej chwili wielu sojuszników, rozmawiamy z wieloma ludźmi na temat wspólnego startu. Nie ulegajcie temu co widzicie w mediach, temu co przekazuje tzw. duopol, czyli PO i PiS. Przypominam, że to nic innego jak tylko polityczna agencja towarzyska. Ich interesuje tylko, kto z kim i za ile. Nas interesuje tylko obywatel - powiedział Piotr Liroy-Marzec.

KJ

Wykop Skomentuj70
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka