136 obserwujących
6908 notek
17799k odsłon
2209 odsłon

Szydło rezygnuje. Rafalska nową kandydatką na szefa komisji w europarlamencie

Beata Szydło i Elżbieta Rafalska. fot. Flickr/premierrp
Beata Szydło i Elżbieta Rafalska. fot. Flickr/premierrp
Wykop Skomentuj120

Beata Szydło jednak nie będzie ponownie kandydowała na stanowisko szefa komisji zatrudnienia i spraw społecznych europarlamentu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że nową kandydatką zostanie Elżbieta Rafalska.

Na stanowisko szefa komisji zatrudnienia i spraw społecznych PE zostanie zarekomendowana europosłanka Elżbieta Rafalska, była premier Beata Szydło nie będzie ponownie kandydować - poinformowało PAP źródło zbliżone do frakcji EKR.

"Premier Beata Szydło nie będzie startowała na stanowisko szefa komisji zatrudnienia PE. Zarekomenduje na to stanowisko europosłankę Elżbietę Rafalską" - wynika z nieoficjalnych informacji.

W ubiegłym tygodniu w tajnym głosowaniu komisja zatrudnienia odrzuciła kandydaturę Szydło na to stanowisko. Przeciwko Szydło mieli głosować socjaliści, liberałowie, Zieloni i frakcja GUE.

Według źródła w PE, frakcje Zielonych i GUE zobowiązały się "solennie szanować metodę d'Hondta".

W poniedziałek o godz. 20 rozpocznie się posiedzenie komisji zatrudnienia i spraw społecznych Parlamentu Europejskiego, na którym ma zostać wybrany nowy przewodniczący tej komisji oraz jej wiceprzewodniczący.

Kandydatka grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów Beata Szydło (PiS) w środowym głosowaniu nie została wybrana na stanowisko szefowej komisji. Za jej kandydaturą było 21 posłów, przeciw było 27, a dwóch wstrzymało się od głosu. Szydło była jedyną kandydatką. Na wniosek socjalistów głosowanie było tajne. Według nieoficjalnych informacji PAP przeciw kandydaturze Szydło głosowali przedstawiciele frakcji socjalistów, liberałów, Zieloni oraz lewicowa grupa GUE.

KJ

Wykop Skomentuj120
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka