155 obserwujących
8160 notek
21523k odsłony
1719 odsłon

Lewica idzie wspólnie do wyborów parlamentarnych. Jest koalicja SLD, Wiosna i Lewica Razem

Robert Biedroń. for.PAP/Leszek Szymański
Robert Biedroń. for.PAP/Leszek Szymański
Wykop Skomentuj81

SLD, Wiosna i Lewica Razem idą do wyborów razem, jako Lewica - dogadaliśmy się po to, by wygrać z PiS. Zaprosimy do współpracy wszystkie lewicowe partie, stowarzyszenia, organizacje kobiece, fundacje, ruchy miejskie i samorządowców - oświadczył szef SLD Włodzimierz Czarzasty.

Na wspólnej konferencji prasowej z liderem Wiosny Robertem Biedroniem i liderem Lewicy Razem Adrianem Zandbergiem, Czarzasty powiedział, że te trzy ugrupowania "dogadały się", bo chcą wygrać wybory parlamentarne i wygrać z PiS. Chcemy przedstawić wizję lewicową Polkom i Polakom - podkreślił.  Jak poinformował, blok SLD, Wiosny i Lewicy Razem od dzisiaj nazywa się Lewica. 

Zapowiedział, że w przyszłym tygodniu SLD, Wiosna i Lewica Razem zaproszą do współpracy wszystkie partie polityczne lewicowe, organizacje kobiece, fundacje i ruchy miejskie, które będą chciały współpracować.

- Podjęliśmy ważną decyzję, która rzutować będzie na to, jak będzie wyglądał budynek Sejmu już za cztery miesiące, kto w nim będzie reprezentował polskie społeczeństwo. Chcieliśmy i chcemy odrobić ważną lekcję demokracji, która nauczyła nas tego, że w Polsce lewica zawsze wygrywa wybory, kiedy jest zjednoczona, kiedy wspólnie - jednym wielkim, silnym, demokratycznym, nowoczesnym, europejskim blokiem - idziemy do wyborów - powiedział lider Wiosny Robert Biedroń.

- W sobotę powołany zostanie sztab wyborczy bloku Lewicy (SLD, Wiosna, Lewica Razem), w kolejnych dniach prezentowane mają być kolejne filary programu wyborczego tej formacji - poinformował  Adrian Zandberg (Lewica Razem).

KJ

Zobacz galerię zdjęć:

Włodzimierz Czarzasty. fot. PAP/Piotr Nowak
Włodzimierz Czarzasty. fot. PAP/Piotr Nowak Robert Biedroń. for.PAP/Leszek Szymański Adrian Zandberg. fot. PAP/Piotr Nowak
Koalicja liderów - SLD Włodzimierza Czarzastego, Wiosny - Roberta Biedronia i Lewicy Razem - Adriana Zandberga.
Wykop Skomentuj81
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka