167 obserwujących
9587 notek
24862k odsłony
  1170   0

Morawiecki z nagrodą Człowiek Roku 2019 w Krynicy

Mateusz Morawiecki "Człowiekiem Roku 2019" podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Fot. Twitter/Kancelaria Premiera
Mateusz Morawiecki "Człowiekiem Roku 2019" podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Fot. Twitter/Kancelaria Premiera

Kapituła Forum Ekonomicznego w Krynicy nagrodziła w plebiscycie "Człowiek Roku" Mateusza Morawieckiego. Premier zyskał uznanie jury m.in. za uszczelnienie luki VAT, zmniejszenie bezrobocia i zmiany w podatkach. 

Mateusz Morawiecki dołączył do grona polityków PiS, którzy w poprzednich edycjach wygrywali plebiscyt "Człowiek Roku" podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Byli to Jarosław Kaczyński i Beata Szydło.


Tegoroczny laureat jest zmorą dla współczesnych neoliberałów.


- Tegoroczny laureat jest zmorą dla współczesnych neoliberałów. Z jednej bowiem strony jego rząd realizuje wielkie projekty społeczne, a z drugiej strony jednocześnie np. obniżył podatek dla małych firm, wprowadził zerową stawkę podatku dla osób do 26. roku życia, obniżył podatek dla najmniej zarabiających - podkreślił w laudacji dla laureata Zygmunt Berdychowski. To pomysłodawca i inicjator forum dyskusyjnego w Krynicy. 


- Mamy cudownych przedsiębiorców i to dla nich jest ta nagroda. Rok 2019 to rok kiedy Polska pokazała "lwi pazur" - mówił Mateusz Morawiecki po odebraniu nagrody "Człowiek Roku 2019". - Dziękuję bardzo za nagrodę Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy Czuję się jak na gali Oskarów i dziękuję za ciepłą laudację, taką od serca. Muszę przyznać, że lubię tu przyjeżdżać, bo oprócz pięknych widoków, są też tu bardzo dobre widoki dla polskiej gospodarki i potrzebujemy właśnie Was, przedsiębiorcy, dla jej rozwoju - stwierdził szef rządu. 

- Połączenie nurtu społecznego i gospodarczego jest naszym znakiem firmowym. Mamy też sukces symboliczny, bo zostaliśmy zaliczeni do 25. najwyżej rozwiniętych krajów. Jesteśmy gospodarką dojrzałą - ocenił laureat w Krynicy. 

Nagrodę premierowi Morawieckiemu wręczyła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. W poprzedniej edycji kapituła Forum Ekonomicznego w Krynicy wyróżniła premiera Litwy Sauliusa Skvernelisa. W plebiscycie "Człowiek Roku" zwyciężali m.in. Donald Tusk, Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski czy Viktor Orban. 

W kategorii firma roku nagrodę przyznano bankowi PKO BP SA. Za wkład kulturalny kapituła Forum Ekonomicznego w Krynicy statuetkę "Nowa Kultura Nowej Europy im. Stanisława Vincenza" odebrał literaturoznawca i historyk kultury z Węgier - prof. Csaba György Kiss.

GW

Lubię to! Skomentuj117 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka