Lidia Staroń poprze PiS? Senator wystosowała stanowcze oświadczenie

Lidia Staroń - Senator RP. fot. Wikimedia
Lidia Staroń - Senator RP. fot. Wikimedia

Nie jestem senatorem ani opozycji, ani koalicji. Byłam, jestem i będę senatorem niezależnym, zgodnie z moją dewizą – "zawsze po stronie ludzi" – nie takiego czy innego ugrupowania – oświadczyła senator Lidia Staroń.

Po niedzielnych wyborach parlamentarnych okazało się, że Prawo i Sprawiedliwość utraciło większość w Senacie. Partia rządząca będzie miała 48 swoich przedstawicieli, a Koalicja Obywatelska 43. Ponadto, niezależni kandydaci zdobyli 4 mandaty, PSL - 3, a SLD - 2. 

Media spekulują, że PiS będzie próbowało namówić senatorów innym formacji do przejścia na ich stronę, lub tych niezależnych i odzyskać utraconą większość. Politycy PiS liczą na poparcie Lidii Staroń, która zdobyła mandat w Senacie jako kandydatka niezależna. 

Lidia Staroń wydała stanowcze oświadczenie. Poniżej jego treść:

"Szanowni Państwo, w związku z opublikowaniem przez PKW oficjalnych wyników wyborów do Senatu RP i pojawiającymi się w mediach komentarzami na ten temat pragnę oświadczyć, że:

*nie jestem senatorem ani opozycji, ani koalicji. Byłam, jestem i będę senatorem niezależnym, zgodnie z moją dewizą – 'zawsze po stronie ludzi'– nie takiego czy innego ugrupowania.

*Nie wygrałam tych wyborów, bo poparła mnie ta, czy inna partia czy też dlatego, że któreś z ugrupowań nie wystawiło swojego kandydata. Wygrałam, bo poparli mnie Wyborcy, którzy dobrze oceniają to, co dla nich robię jako Ich senator.

*Dlatego też na mój głos w Senacie mogą liczyć wszyscy ci, którzy będą chcieli uchwalać prawo służące ludziom, ułatwiające im życie. Tak jak dotychczas będę też rozmawiała ze wszystkimi – walcząc o lepsze przepisy.

*Tak właśnie było w mijającej kadencji przy procedowaniu dwóch ustaw dot. komorników (które m.in. wzmacniają nadzór nad komornikami, wprowadzają obowiązek nagrywania czynności egzekucyjnych), przy procedowaniu nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych (która daje m.in. prawo do majątku spółdzielni) czy też przepisów o skardze nadzwyczajnej. Dzięki temu te przepisy są dziś prawem.

Z poważaniem, Lidia Staroń Senator RP".

KJ

Lubię to! Skomentuj98 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka