lew1 lew1
1247
BLOG

Polskę czeka Majdan

lew1 lew1 Prawo Obserwuj temat Obserwuj notkę 4

 

Jaki naród taka władza – precz z partyjniakami i reketierami

Nie wiem czy celowo niektórzy zajmują się tematami zastępczymi czy są fanatykami duchowych legend. Ja bym się skupił na materialnej teraźniejszości i zorganizowaniu nam lepszej przyszłości. Na ludziach żyjących w Polsce i mannie dla ich następców. Jakie realia są każdy widzi. Jest źle i niesprawiedliwie. Zło tkwi w nas. W braku moralności w większości narodu. Dlaczegoś biedny? Boś głupi. Żeby to zmienić wystarczy krótki dekalog wprowadzić w obieg i się go trzymać.

  • Nie wspieram preferowanych partyjniaków

  • Nie trzymam pieniędzy w bankach

  • Nie płacę żadnych haraczy

  • Żądam obowiązku przeprowadzenia referendum po złożeniu wymaganych podpisów

  • Żądam zniesienia wszelkich immunitetów

  • Zniesienia progów wyborczych

  • Zniesienia dofinansowywania partii politycznych

  • Odpolitycznienia wyboru członków rad nadzorczych i ławników

  • Wprowadzenia uczciwych warunków socjalnych (szkoła, praca, emerytura, służba zdrowia)

  • Wprowadzenia sądów dla sędziów

To jest proste do osiągnięcia. Wystarczy ogólnospołeczny protest i strajk ekonomiczny. Coraz głośniej domagamy się demokracji. Zacznijmy od siebie. Jeśli promujesz mniejsze zło, wybierasz większe zło. Taki jest system. Bądź człowiekiem, a świat się zmieni. Żądaj człowieczeństwa. Nie można czegoś zmienić i iść na przód stojąc w miejscu lub w rozkroku. Musi powstać wielki ruch społeczny. Złodzieje siedzą w polityce, przestępcy w sądach, kłamcy mają tuby propagandowe. Są może dwie drogi doprowadzenia do reform. Zjednoczenia narodu pod ultimatum społecznego dekalogu (prawdziwa Solidarność, Platforma Oburzonych), albo wojna domowa. Żeby znieść reżim trzeba obalić pseudo dysydentów, sztuczne autorytety i fałszywych patriotów. Pieniądze podatników co akceptujecie na zbrodniarzy, to brak dróg i emerytur. Jako, że kolaborantów i materialistów jest w Polsce więcej niż Hiobów, pierestrojki pokojowej chyba nie będzie. W Polsce wybuchnie kiedyś Majdan. Efekt będzie taki jak po Magdalence, Okrągłym Stole i sejmie kontraktowym, czyli powtórka z rozrywki. Wybierzcie sami. Kanapy, czy pospolite ruszenie.

 

 

W ramach komentarza wyjaśnię niektórym (cwaniakom zawsze będzie mało) parę kwestii.

Uczciwe warunki socjalne to nie równanie do innych wzorców i zawyżanie poprzeczki tylko polepszanie życia. Dzieci powinny nadal rozpoczynać szkołę w 7 roku życia, bo to jest bezpieczny wiek do dźwigania tornistra i chodzenia po ulicach. Praca ma być w Polsce gwarantowana za godziwą płacę, a nie za granicą. Na emeryturę w Polsce ludzie powinni iść w 65 roku życia, a nie w 67 nie gwarantując im pracy. Służba zdrowia powinna być dostępna natychmiast każda i na kasę chorych, a nie w odległych terminach w zależności od wpisowego. Baroni partyjni muszą patrzeć na statystyki, a nie szukać pieniędzy na swoje szwedzkie stoły. W propozycjach autora polepszeń warunków socjalnych nie chodzi o coś za darmo. Wystarczy zabrać podatników pieniądze złodziejom, partiom. Zamienić uczciwie wydatki. Pieniądze są.

Co do dekalogu czy ilości punktów ultimatum to sprawa jest prosta. Demokracja polega na równości prawa wobec wszystkich, a nie na dzieleniu na lepszych i gorszych. Wolny rynek ma być wolnym rynkiem, a nie reglamentowanym i spekulacyjnym. Wybory na stanowiska winny zależeć od wyborców, CV i egzaminu, a nie być wynikiem faworyzowania układu. Prawo winno być prawem i wszystkich musi obowiązywać, nie może być z niego wyłączony nikt, przez nikogo niekontrolowany lub chroniony immunitetem. Odpowiedzialność za błędy powinien ponosić człowiek, który błędu dokonał, a nie podatnicy czy instytucja. Skarb państwa jest naszą własnością, a nie partii politycznych i polityków, funkcjonariuszy. Konstytucję i wszelkie ustawy należy zmienić na obywatelskie. Goebbelsi zawsze znajdą furtkę i obrócą ludzkość w komunizm.

 

Ten kto chce bojkotować „wybory” twierdząc, że to jest bat na barbarzyńców jest bajkopisarzem lub utopistą. Ten kto chce rozliczać represjonowanych i wymagających, a nie reketierów niech sam się powiesi. Niech przekona naród do bierności a potem zrozumie, że socjalizacja nie jest łatwa w małej rodzinie. Ten kto jątrzy i ocenia jakiś ruch społeczny agitując do swojej kanapy jest kolaborantem. Wystarczy stworzyć przejrzysty dekalog i zagwarantować niemal społeczne służby oraz odwoływalność polityka, który się nie wywiąże z mandatu społecznego. Zamiast prowadzić wojnę Polsko polską wejść do Platformy Oburzonych i wymagać wspólnych ustaleń. Zabierzcie władzy pieniądze, przestaną was okradać. Rozliczcie tych, co rządzą, a nie tych co wymagają. Rozliczcie tych, co nie zrealizowali 21 postulatów MKS, a nie otwierajcie im nadal drzwi do dalszego cinkciarstwa. Niech się zbrodniarze kary boją.

http://pl.wikipedia.org/wiki/21_postulat%C3%B3w_MKS  

http://3obieg.pl/ugnojone-swinie

http://3obieg.pl/podmioty-walczace-z-bezprawiem-w-prawie

http://socjolog61.neon24.pl/post/105227,obalic-rezim

http://socjolog61.neon24.pl/post/88727,wymiar-niesprawiedliwosci-zapasc-w-iii-rp

http://030267.salon24.pl/462967,niepodleglosc

http://030267.salon24.pl/452396,kabaret-moralnego-niepokoju

http://grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/2013/12/04/praktyczny-przewodnik-po-art-212-k-k/

http://grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/2013/12/03/od-swietego-mikolaja-dla-polakow/

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/rzadza_nami_ludobojcy_279489.html

 

Układ zamknięty i państwo w państwie nie działa w interesie Polki i narodu tylko w interesie własnym. I, II i III władza osobiste korzyści osiąga nie dzięki demokracji w Polsce tylko dzięki mafijnemu ustrojowi. Nie mają na to przyzwolenia większości tylko argumenty ZOMO. Wojso polskie nie jest ich własnością tylko narodu. W razie czego, stanie po właściwej stronie.

 

Polscy odpowiednicy ludzi Janukowycza nie mają pokory, honoru i zahamowań. Zamiast się zrehabilitować, bezczelnie pchają się do kijowskiego kotła licząc na klakę. Obłuda i hipokryzja nie zna granic przyzwoitości. Niech burdel swój naprawią. Kiedyś będą żałować falstartu i błędów...

Socjolog

Zobacz galerię zdjęć:

lew1
O mnie lew1

prawdziwy lew

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka