Grzegorz Niedźwiecki
Solidarność, współpraca, wzajemność jest wartością człowieka i kluczem do sukcesu
0 obserwujących
173 notki
118k odsłon
  794   0

Zbrodnie w majestacie prawa za przyzwoleniem wierchuszki

Zbrodnie w majestacie prawa

http://grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/2015/08/10/zbrodnie-w-majestacie-prawa/

Jelenia Góra, dnia 23 września 2014 r.

Grzegorz Niedźwiecki

ul. Działkowicza 19

58-506 Jelenia Góra 

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze

Księga Należności Sądowych

I 490/14 C

I CO 3259/08 

W odpowiedzi na wezwanie z dnia 19-09-2014 r. wzywam do zaprzestania stalinowskich, reketierskich represji. Fakt posiadania pieczątek i skorumpowanej niezawisłości nie uprawnia nikogo do zbrodni. Wykorzystujecie koneksje, obstawę policji, metody putinowskie. Nie ukradłem nikomu nawet pudełka zapałek, a nawet jakbym ukradł to nie opróżnię lodówki moim dzieciom. Wy to zrobicie i wy opdpowiecie za pozbawienie ich ojca. Pozbawienie uczciwej rodziny godności. Bazujecie na sfingowanych procesach i manipulujecie procedurami jak ubecka bezpieka. 

W załączeniu:

Zawiadomienie o przestępstwie poświadczenia nieprawdy w wyroku Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze z dnia 6 maja 2008 r., sygn. akt II K 467/07 

Grzegorz Niedźwiecki

*

 

Jelenia Góra, dnia 22 września 2014 r.

Grzegorz Niedźwiecki

ul. Działkowicza 19

58-506 Jelenia Góra


 

Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze


 

Zawiadomienie o przestępstwie poświadczenia nieprawdy

w wyroku Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze z dnia 6 maja 2008 r., sygn. akt II K 467/07


 


 

Przewodniczącemu SSR Jarosławowi Staszkiewiczowi zarzucam przestępstwo z art. 271 § 1 kk. Poświadczył on nieprawdę oskarżonego Grzegorza Niedźwieckiego uznając za winnego tego, iż w dniu 23 lutego 2007 roku w Jeleniej Górze, umieścił na prowadzonym przez siebie pod adresem http://grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/ blogu internetowym notatkę zatytułowaną „Nie kupujcie auta u Ligęzy”...

Jedynym dowodem w sprawie była notatka napisana własnoręcznie przez powoda. Funkcjonariusz Jarosław Staszkiewicz zignorował podnoszony przez oskarżonego nie tylko w mowie końcowej art. 5 § 2 kpk oraz art. 17 § 1 pkt 1) kpk. Nie ujrzały światła dziennego zapewnienia Radców Prawnych powoda o nie oczekiwaniu żadnej nawiązki i zadośćuczynienia od oskarżonego. Zaginął gdzieś protokół z rozprawy głównej w dniu wydania wyroku. Wydając wyrok skazujący Sędzia Sądu Rejonowego dopuścił się obrazy przepisu prawa materialnego art. 212 § 2 kk.

Na podstawie kłamstw tego wyroku wytoczono Grzegorzowi Niedźwieckiemu sfingowany proces cywilny w czasie gdy on przebywał za granicą. Zaoczny wyrok przy drzwiach zamkniętych i kapturowe orzeczenia to bezczelne metody stalinowskie. Wszystkie orzeczenia wokół przestępstwa poświadczenia nieprawdy są adekwatnymi do mordu sądowego na Generale Fieldorfie. Żądam przywrócenia oczywistej prawdy i godności. Nie można bezpodstawnie aresztować człowieka, bez faktu czynu zabronionego. Wszyscy winni być równi wobec prawa. Jeżeli nadal będziecie współuczestniczyć w represjach Grzegorza Niedźwieckiego i prześladowaniu jego rodziny to doprowadzicie do jego śmierci. Będzie to powtórka zabójstw Maksymiliana Marii Kolbe, ks. Jerzego Popiełuszki, Grzegorza Przemyka...

Wobec bezczynności organów ścigania i przewlekłości postępowań, jawnych koneksji, krycia oczywistej prawdy jestem zmuszony przypomnieć co wiadomym być powinno funkcjonariuszom: 

Art. 32, 41 i 45 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. 

Dz.U.2011.270.1599 t.j. - Ustawa z dnia 20 czerwca 1985 r. o prokuraturze

Art. 2. Zadaniem prokuratury jest strzeżenie praworządności oraz czuwanie nad ściganiem przestępstw.

Art. 7. Zasada bezstronności działania

Prokurator jest obowiązany do podejmowania działań określonych w ustawach, kierując się zasadą bezstronności i równego traktowania wszystkich obywateli.

Obowiązki i prawa

Art. 44. Obowiązek postępowania zgodnie ze ślubowaniem prokuratorskim


 

Załącznik do uchwały Nr 468/2012

Krajowej Rady Prokuratury

z dnia 19 września 2012 r. 

Zbiór zasad etyki zawodowej prokuratorów

http://prokuratura.ostroleka.pl/prokuratura/zz/dokumenty/zbioor_zasad_etyki_zawodowej.pdf


 

POJĘCIE „NIEZAWISŁOŚĆ SĘDZIOWSKA” W POLSKIM PROCESIE KARNYM JAKO ELEMENT ZASADY UCZCIWEGO PROCESU

http://www.wuw.pl/ksiegarnia/tresci/studiaiuridica/33/33_23.pdf


 

Etyka zawodowa sędziów ["Krajowa Rada Sądownictwa" - numer 1 z 2010 r.]

http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/etyka-zawodowa-sedziow--krajowa-rada-sadownictwa-numer-1-z-2010-r-


 

Bezstronność sądu

http://adwokat-babski.pl/wp-content/uploads/2012/09/Bezstronosc_sadu.pdf


 

W załączeniu:

  1. Wyrok II K 467/07 z dnia 6 mają 2008 roku

  2. Notatka z akt sprawy (k. 8) Nie kupujcie auta u Ligęzy

Grzegorz Niedźwiecki

*

 

Jelenia Góra, 24 września 2014 r.

Grzegorz Niedźwiecki

ul. Działkowicza 19

58-506 Jelenia Góra

Prokurator Generalny

Skarga na bezczynność

Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze i Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze 

W dniu 20 marca 2014 r. złożyłem zawiadomienie o przestępstwie fałszywego oskarżenia i podrobienia dokumentu (fałszu intelektualnego). Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej formalnej odpowiedzi na to zawiadomienie. Dnia 26.08.2014 r. złożyłem do Prokuratora Okręgowego w Jeleniej Górze skargę na bezczynność Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze. Po namowie prawnika dnia 8 września 2014 r. poszedłem do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze zapytać o stan rzeczy w przedmiotowej sprawie. Pracownice sekretariatu i biura podawczego powiedziały mi, że nie ma akt, bo są z mojego wniosku w Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze i nie mogą mi przedstawić akt, ale było postanowienie „odstępujące”, którego rzekomo nie odebrałem. W dniu 22 września doczekałem się rozmowy z Prokuratorem Rejonowym w Jeleniej Górze. Ten był bardzo miły, ale nie wtajemniczony w sprawę. Na komputerze znalazł sygnatury, wykonał telefon i zasugerował, że coś było do mnie finalnego wysyłane i przyczyny mogły być różne – również dwukrotne nieodebranie przeze mnie awiza, więc z punktu widzenia Prokuratury Rejonowej postanowienie dostarczone. Dzisiaj dostarczył mi doręczyciel Inpost lakoniczne pismo z Prokuratury Okręgowej nie stwierdzające bezczynności i uchybień w sprawie. Nieprawdą jest, żeby nie mówić kłamstwem, że dostarczono mi dwukrotnie awizo z postanowieniem o umorzeniu postępowania karnego 1 Ds. 496/14. Akurat spytałem doręczyciela o zasady doręczeń, tryb i terminy. Odpowiedział mi, że po dwóch tygodniach od nieodebrania pierwszego dostarcza drugie i po tym samym terminie zwraca pismo adresatowi. Poczta musiałaby czekać w lokalu agentury PZU na ul. Kiepury w Jeleniej Górze. Nie zdarzyło się, aby od 24 czerwca 2014 r. nie było na przestrzeni nawet jednego tygodnia kogoś w domu. Żadnego awiza w miesiącu lipcu nie było, którego byśmy nie zrealizowali. Nie będę rozszerzał zarzutów, żądam dostarczenia mi postanowienia wraz z pouczeniem o przysługujących mi prawach, żeby nie było tak jak ze sfingowanym procesem cywilnym I C 1062/08, które się zaocznie uprawomocniło i nie przysługiwał mi środek odwoławczy ani uzasadnienie.

W załączeniu zawiadomienie o przestępstwie poświadczenia nieprawdy z art. 271 § 1 kk. 

Otrzymują:

Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Adresat pocztą elektroniczną 

Grzegorz Niedźwiecki

*

 

Jelenia Góra, dnia 25 września 2014 r.

Grzegorz Niedźwiecki

ul. Działkowicza 19

58-506 Jelenia Góra

KRAJOWA RADA SĄDOWNICTWA

(Sąd Dyscyplinarny)

ul. Rakowiecka 30, 02-528 Warszawa


 

Prośba


 

Szanowni Państwo.

Jak można określać mianem wymiaru sprawiedliwości terroryzm i gwałcenie praw człowieka. Hitler skazywał ludzi bez czynu zabronionego. Nie akceptujcie poplecznictwa, nadużywania władzy i przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy. Przerwijcie to pokłosie i hańbienie zasad etyki zawodowej sędziów oraz ślubowania uczciwości. Nie pozwólcie na stalinowskie metody egzekucji. Nie tolerujcie wykorzystywania hasła niezawisłość do samowolnych przekrętów. Zaprotestujcie w imieniu naszej uczciwej rodziny przeciwko proceduralnym zbywaniom jednoznacznych faktów materialnych. Zabrońcie kontynuowania ubeckich zbrodni. Błagam, nie pluralistycznym językiem tylko merytorycznym, formalnym działaniem prowadzić powinni komunikację społeczną ludzie. Oczywistość parodii prawa jest tu widoczna. Przerwijcie bezczynność wznowienia poświadczającego nieprawdę wyroku karnego II K 467/07 i barbarzyńskiego, wydanego przy drzwiach zamkniętych wyroku cywilnego I C 1062/08. Pasmo zaocznych, sfingowanych procesów bez podstawy prawnej. Nie pozwólcie żeby moje dzieci płakały pół roku bo będę internowany. Nie zasłużyły na to. Nie mają ojca przestępcy. Nie pozwólcie hańbić demokracji furtką kompetencji i cofać Polski do Popiełuszki. Zweryfikujcie te chore, niegodne działania.

Grzegorz Niedźwiecki

Zobacz galerię zdjęć:

+1 zdjęcie +2 zdjęcia
Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka