Blog
Co w fortepianie piszczy
1954krawiec
1954krawiec Pianista jazzujący klasycznie
6 obserwujących 583 notki 77902 odsłony
1954krawiec, 19 maja 2017 r.

Gdzieś w EU - MS KASTA, cieknie jak dziurawe wiadro ... /556

60 0 0 A A A

Z enuncjacji „Super Expressu”  radośnie wyczytaliśmy o wycieku tajnej instrukcji dla uczestników sobotniego spędu wszystkich najsprawiedliwszych w „tenkraju“.

Instrukcja zaleca, aby:

1. „Nie poruszać tematów związanych z wynagrodzeniami sędziów, a także nie używać słów w rodzaju: „kasta”. 

 2. „Biura prasowe organizatorów rekomendują uczestnikom paneli dyskusyjnych, aby z uwagi na niebezpieczeństwo skupienia uwagi mediów na tematach niezwiązanych z tematyką Kongresu, o niepodnoszenie w dyskusji kwestii wynagrodzeń sędziów i pełnomocników, tematów związanych z postępowaniami dyscyplinarnymi (…) mogących mieć negatywny wpływ na postrzeganie zawodów adwokatów, radców prawnych i sędziów. Biura prasowe rekomendują nieużywanie słów w rodzaju: kasta, nasza korporacja i podobnych znaczeń, które mogą zostać użyte przeciwko nam”.

3. „Proponujemy skupienie się na informacji, że działamy w interesie obywatela, a nie w interesie własnym. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że na terenie Centrum Kongresowego będą przedstawiciele mediów, nagrywający przebieg Kongresu. Uprzejmie prosimy o zachowanie powagi i uważności w trakcie Kongresu i podczas rozmów w kuluarach”.

W zasadzie jakikolwiek komentarz jest zbyteczny. Ale powiemy o czymś innym. Otóż, pod zaborami w Małopolsce często wesoło powtarzano: a może być i Habsburg, byle było na bułkę z masłem ...

Do czego zmierzamy tym archaicznym cytatem ? Ano do tego, że pośród wszystkich elektoratów i w tym rekrutującym się pośród nadzwyczajnej kasty, jest spora procentowo grupa, która ma w d ... Ojczyznę, wspólne dobro, prznależność plemienną i patriotyzm. Tak było i tak jest do dziś. I tak będzie. Nie mniej nadzwyczajna kasta jest monopolistą w utrzymaniu status quo ante za wszelką cenę. Nawet śmieszności. Czego perwersyjnym dowodem jest niniejszy „przekaz dnia“.

Dla nich słowa: amor patria nostra lex, to science fiction, przypisane tylko głupkom i złodziejom, pracującym w „tenkraju“ za 6 tysięcy złotych miesięcznie. Pytanie retoryczne. To jak nazwać tych wszystkich którzy zarabiają mniej ? 

Miał rację pan Cejrowski wskazując miejsce przynależne elitom III RP - „wszyscy won“ ! I tego się trzymajmy ... Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dear Moniko. Nawet nie skopiowałem, w dosłownym tego słowa znaczeniu, przepisałem tylko...
  • Bez wieszczenia. I tak wyjdzie na moje. Bo zawsze wychodzi ... Panie Kompetencyjny ...
  • "Jak nie wiadomo o co chodzi, to zwykle chodzi o pieniądze." I tu jest pies pogrzebany. Lecz...

Tematy w dziale Społeczeństwo