378 obserwujących
1784 notki
4528k odsłon
2052 odsłony

Jak Polska truje świat wg Timmermasna. Ekoterroryzm.

Wykop Skomentuj138

 "(…)pójdź dziecię, ja cię uczyć każę" „ M Konopnicka

Politycy coraz odważniej posługują się półprawdami, kłamstwami i manipulacjami. Pomagają im w tym dzielni dziennikarze. Od lewa do prawa. Lewicowcy mają znacznie większe pole popisu.

Dlaczego tak się dzieje? Moim zdaniem przyczyną jest brak odwagi (a bliżej: tchórzostwo) do rzetelnej analizy faktów. Oraz świadomość, że przeciętny odbiorca albo nie ma czasu albo chęci na wnikanie w szczegóły i samodzielne analizy. Do tego dołóżmy interes lobbystów oraz polityków.  
   Ostatnio pan Timmermans, szef Komisji Europejskiego Zielonego Ładu był (nie) uprzejmy powiedzieć: Komisarz UE zaznaczył, że problem istnieje też wewnątrz Unii, a zmiany w podejściu do kwestii ekologicznych muszą być wdrożone jak najszybciej. - Oczywiście są kraje z przemysłem, który bardziej zatruwa środowisko, takie jak Polska, i będą miały większe trudności z przeprowadzeniem zmian - powiedział. Albo pan komisarz nie wie o tym, jakie są statystyki, albo po prostu w każdej dziedzinie, w której ma coś do powiedzenia, o całe zło –oczernia Polskę. Dane o emisji z paliw kopalnianych kilku krajów: 

Holandia 41 543 km wielkość emisji % 0,6 per capita 13,4

Belgia30,688 tys. km² 0,4 13,2

Polska312,679 tys. km² 0,9 8,2          

Niemcy357,386 tys. km2 2,2 9,8  

Wnioski? Blisko 9 krotnie większa od Holandii Polska ma udział w światowej produkcji dwutlenku węgla tylko 2,25 razy większy od macierzystego, blisko dziewięciokrotnie mniejszego obszarowo, kraju Pana komisarza. Niemcy – dwukrotnie większy udział od Polski. Ale to Polska jest na celowniku. 
    Od roku 1970 świat zwiększył ponad dwukrotnie emisję, CO2 z paliw kopalnych. W tym czasie Polska, która musiała nadrabiać ogromne straty rozwojowe, zmniejszyła produkcje CO2 z 317,4 do 316,8. W okresie od 2000 roku, w okresie nadrabiania zwiększyła raptem o 1%. 
    Tymczasem Holandia w 1970 166,7, w 2014 225,2! Niemcy: 1970: 1058,3 w 2014- 798.Przez pozostałe lata do 2000 były duże wzrosty w stosunku do lat 70tych….Dzięki czemu dzisiaj w porównaniu z emisją do roku 2000 –wspomniane państwa mają ładne z pozoru wyniki. Taka metoda Black Friday- zejść niżej z wysokiego pułapu. I mamy okazyjną cenę. Lub pożądany wskaźnik.  Zachodnie, rozwinięte kraje Europy zatruwały ziemie przez dziesięciolecia, emitując po 3 do 4 razy więcej gazów od Polski. Polska, żeby się rozwinąć na poziome rozwoju w tym okresie – była krasnoludkiem. A dzisiaj to Polsce pan Timmermans nadaje miano truciciela Europy.  
   Ponad 85 % emisji pochodzi spoza Europy. W tym wysokim wskaźniku niektórzy europejscy producenci-potentaci mają swój udział. Lokując swoje koncernowe fabryki poza własnym krajem….U siebie robiąc za ekologicznych altruistów Na tle innych europejskich krajów cacuszkiem wydaje się być Francja, która postawiła na energetykę jądrową już dziesiątki lat temu. Póki co, radzą sobie jakoś z odpadami. Ale i tutaj zaczyna trzeszczeć: wybuch odpadów, wyłączanie elektrowni i 10 kilometrowe strefy bezpieczeństwa wokół nich, tworzone w ostatnich latach. Może okazać się, ze jedni zatruwali powietrze, a inni ziemię. 

   Nie oznacza to oczywiście konieczności zaprzestania prób ograniczenia emisji CO2. Ale stosowany wobec słabszych rozwojowo krajów ekoterroryzm ma moim zdaniem nie tylko podłożę woli ochrony środowiska. To także brutalna walka o strefy wpływów gospodarczych. Europa produkuje z paliw kopalnianych nawet nie 15% emisji światowej. Bez jednolitego programu dla wszystkich graczy rynkowych ta walka ma charakter bardziej propagandowy niż faktyczny. 
   Inną sprawą jest poziom czystości powietrza i smogu. Tutaj mamy sporo do zrobienia. Jest program, ale procedury są zbyt ślamazarne. Zainteresowanych rozgryzieniem tematu – zachęcam po przeczytania artykułów, zalinkowanych pod moim tekstem.  

https://tvnmeteo.tvn24.pl/smog/warszawa,3441/smogiem-oddychaja-nawet-przez-jedna-trzecia-roku-ranking-miast-z-najgorszym-powietrzem,306305,0.html 

https://portal.abczdrowie.pl/benzopiren-wlasciwosci-jak-powstaje-zatrucie

https://make-it.green/smog-informacje-pm10-pm25-ozon/?gclid=Cj0KCQiAoIPvBRDgARIsAHsCw08i6pftzmJH2yOrHlKVU_2SunNuF3_OW2zZtleLKWAe2Lf2FuTKhIwaAo_0EALw_wcB

https://www.focus.pl/artykul/czym-jest-smog-i-jak-nam-zagraza-powietrze-ktore-szkodzi

https://www.bryk.pl/wypracowania/geografia/geografia-spoleczno-ekonomiczna/11178-co-to-jest-smog.html

https://forsal.pl/artykuly/565246,francja-atom-ma-swoja-cene-odpady-radioaktywne-to-problem-ponadczasowy.html

https://www.newsweek.pl/swiat/francja-wybuch-w-zakladzie-utylizacji-odpadow-nuklearnych/22m292k

https://energetyka-jadrowa.cire.pl/pliki/2/2017/odpady_jadrowe_we_francji.pdf


Wykop Skomentuj138
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka