Blog
Moim interesem jest interes Polaków i Polski
1maud
1maud Człowiekiem myślącym.
358 obserwujących 1694 notki 4218628 odsłon
1maud, 9 grudnia 2009 r.

Kryzys, kryzysem, a szlachta ma się nieźle

Jest takie państwo, gdzie zarobki wszystkich są jawne., Sporo mówimy korupcji, która jest ,między innymi, wynikiem dużej ilości ograniczeń,stosowanych przez państwo (nie zawsze koniecznych dla rynku), a możliwa jest do prowadzenia na dużą skalę, dzięki tematom tabu. Jednym z takich tabu jest dość lekkie traktowanie zeznań majątkowych polityków (vide Palikot, który „zapomniał „wpisać wielomilionowe pożyczki) czy minister Graś. Kiedy jednak spróbujemy dowiedzieć się ile zarabia menadżer jakiejś firmy, to usłyszymy ze jest to tajemnica. I tyle.

W Norwegii można dowiedzieć się wszystkiego. Dzięki temu, kolega spiskowy dotarł do niezwykle interesujących informacji., Dotyczących zarobków, pracowników norweskich oddziałów dwóch polskich firm PGNIG i Lotosu. Nie będę streszczać wpisu. Podaję link i zachęcam do lektury(http://spiskowy.salon24.pl/)

PGNiG i Lotos inwestują w norweski rynek wydobywczy. Chwała im za to. Jednakże, w zestawieniu z informacjami,,zawartymi we wpisie spiskowego, dość dziwnie brzmi następująca informacjaOba polskie koncerny dopiero raczkują w norweskim świecie naftowo-gazowym. Akcjonariusze zapewne nie byliby więc zachwyceni kosztownymi stoiskami na miarę BP czy Gazpromu. Stoisko Lotosu było symboliczne. Nieco więcej miejsca zajął PGNIG. Polski monopolista gazowy podkreślał, że jest nowym graczem na norweskim szelfie, ale jego korzenie sięgają drugiej połowy XIX wieku. Ma więc doświadczenie w branży. „A co akcjonariusze na zarobki menadżerów?·

 P.S.

Ciekawe, czy Cyryl Fedorowicz, to rodzina posła Jerzego Fedorowicza?

 

Opublikowano: 09.12.2009 17:13.
Autor: 1maud
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @skamander JK - powód nieobecności to reakcja władz na Katastrofe Smoleńską. Mówi to coś...
  • @Civis Posnaniae  Z filmem to jest tak:  Kler musiał był przez elitę przyjęty z...
  • @Civis Posnaniae  Trafił Pan w sedno intencji Hartmana.  Serdecznie pozdrawiam

Tematy w dziale