377 obserwujących
1777 notek
4505k odsłon
1413 odsłon

Przedwyborczy dom wariatów, czyli Polska w soczewce

Wykop Skomentuj40

W fazie kampanijnej wszystkie chwyty są dozwolone. Jak kiedyś powiedział klasyk (z PO): kampania rządzi się swoimi prawami. To dzisiaj widać, słychać i czuć.

Pewna partia twierdzi ustami swojego kandydata, że socjal( 500+) wspiera rodziny. Co nie przeszkadza mu anonsować w planach działań swojego ugrupowania do zastopowania szkodliwego socjalu. Można? Można. Taka bardziej intelektualna formuła z cyklu- jestem za, a nawet przeciw.

Inna partia, tropiciel i pogromca hejtu (tym razem dzięki tytułowi popierających ją mediów) oznajmia: sędziowie hejtowali (dotyczy sprawy hejterki Emi). To samo ugrupowanie początkowo mówiło Emi hejtowała, sędziowie popierali. Na 3 dni przed wyborami nieco przestawiono opis sytuacji.

Jeszcze inne ugrupowanie alarmuje o zadłużeniu szpitali. Nie dodaje jednak drobnego wyjaśnienia: samorządy popierały roszczenia płacowe pracowników służby zdrowia w swoich regionach, dostały więcej pieniędzy na płace z MZ, ale jakoś długi rosną. Bo –podobno za dużo wydajemy na płace. To samo ugrupowanie doprowadziło do akcji prywatyzacyjnej szpitali i przejęcia przez samorząd. Bo lepiej będzie zarządzał. A więc zarządzanie samodzielne, dofinansowanie z budżetu centralnego. Działanie z cyklu: ty masz dawać kasę, a ja będę sobie z nią robił, co zechcę? Wspomnieć trzeba także o tym, że ci, obiecujący naprawić stan służby zdrowia od ręki, zadbali o ograniczenie liczby przyjęć do Akademii Medycznej. O tym, skąd wezmą od ręki niedostateczną liczbę lekarzy, nie wspominają…

Umiera znany polityk sekowanego przez intelektualistów( z samonadania!) Ugrupowania: zwolennicy (też kasta intelektualistów- samorodków) wylewają w necie kubły pomyj: podobno do ostatniej chwili rżnął lasy i zabijał masowo zwierzynę. Furda, że od miesięcy nie zarządzał, furda, że ma na koncie piękne karty prac naukowych na temat sposobów ochrony przyrody.

TVN na wszelkie sposoby próbuje wyolbrzymić sprawę ministra Banasia, TVP puszcza w odcinkach skandaliczne wypowiedzi posła Neumana.

Mędrzec Europy popiera PO na jej konwencji wyborczej, opluwając przy okazji pochowanego dzień wcześniej, niezłomnego twórcy i szefa Solidarności Walczącej, śp. Kornela Morawieckiego. PO się od wypowiedzi Mędrca odcina, Mędrzec cofa poparcie i przekazuje je PSL. To ugrupowanie traktuje deklarację jak „pocałunek mafijny”, więc Mędrzec wybiera wersję nową: głosuję na PO (co tam mój syn), ale mentalnie wspieram PSL. Koniec. Kropka.

Niewwikłani w żadne koneksje z rządzącymi poprzednio i obecnie – ścigają się w pokazywaniu własnej odrębności. Likwidują medialnie ZUS, KRUS, PIT, CIT, prywatyzują i komercjalizują szpitale i szkolnictwo. Wyprowadzają Polskę z UE i NATO, zbliżają się do Putina.” Mołodcy”! Szkoda, że młodym zapaleńcom korwinizm padł na rozum. I sami zabierają sobie najprawdopodobniej jakiekolwiek mandaty … Ale co sobie pogadają, to ich. Ze kosztem ogłupiania społeczeństwa? A to już zmartwienie społeczeństwa.

PSL, kochający przez blisko 9 lat, bardziej mieszkańców miast (teki gospodarcze Pawlaka, Piechocińskiego) niż własną wieś – nagle uczynił z siebie pierwszego obrońcę wsi. Prawda czy fałsz? Raczej to drugie… Lecz kto z wyborców będzie wnikał, że eurodeputowany z PSL pan Kalinowski atakował kandydata Polski Janusza Wojciechowskiego na komisarza rolnego w PE?

Podczas gdy na świecie raz czy dwa do roku są jakie parady LBGT, w Polsce przedwyborczej niemal co tydzień miasta i ich włodarze wydają kasę na ochronę lokalnych marszów, mobilnej (opłacanej) grupie wolności seksualnej i miejscowych działaczy spod znaku tęczy. Taki mamy klimat. Przedwyborczy.

Na TT zwolennicy opozycji gromadzą się pod hasztagiem #silnirazem. Kpiąc z nadanego sobie miana obrońców szacunku do każdego człowieka, hejtują brutalnie wszystkich, kto nie z nimi. Marne rokowania na rzeczywistość powyborczą. Skoro nawet teraz nie potrafią się powstrzymać, jawnie zadając kłam treścią sowich komentarzy do głoszonych poglądów. Czy polska prawica jest bez zarzutu? NIE! Ale to jest jedyna formacja, która jest wiarygodna, co do swoich obietnic. Pierwsza, która wprowadziła większość swoich przedwyborczych obietnic. Ci, którzy mieli i mają wyborców za stado bezmyślnych baranów (vide Neuman!) podobno teraz, nagle, wsłuchują się w głos wyborców. W co wierzyć? W instrukcje szefa głównej partii, która olała własne przyrzeczenia wyborcze (vide Mazurek), czy w kolejne wyborcze zapewnienia pani Małgorzaty Kidawy Błońskiej? Nota bene, nieodcinającej się od zasad wyłuszczonych do działaczy, a wręcz mówiącej, że kolega uznaje zasady wyznawane przez jej ugrupowanie…

W kwestiach światopoglądowych, poza korwinistami, króluje pogląd lewicy. Wprost, albo w lekkim kamuflażu.

Dlatego w kampanii argumenty merytoryczne nie mogą mieć wagi. Jeśli pojawiają się, to przepoczwarzone w prezentacji, wyśmiane przez hejterów. Powielane w setkach komentarzy, przesyłanych w necie. O ile na konwencjach PiS spisuje się b. dobrze, o tyle w necie, jego zwolennicy idą na uproszczenia. Dlatego będą bezwzględna dla wszystkich:, jeśli chcecie dobrze zarządzanej Polski- czytajcie programy. Liczcie. Myślcie.

Jarosław Kaczyński wzywa do masowego udziału w wyborach i mobilizuje swoich zwolenników. Nie dziwota. Przy tak zmasowanej opozycji – jedynie spora przewaga sejmowa i wygrana w Senacie może gwarantować spokojną (w mojej ocenie) kontynuację próby wyrównania szans dla wszystkich Polaków.. Ze szczególnym uwzględnieniem tych „z czworaków”. Którym też się przecież należy. Polska.

P.S. Marzę już o ciszy wyborczej. Bo gdybym zawierzyła politykom to za kilka dni czekałabym na: zniesienie obowiązku ZUS, PiT, likwidację Senatu (chyba,ze wygra swój),sprywatyzowaną służbę zdrowia i szkoły, odebranie socjalu, przywrócenie emerytur ubekom, powrót do wyższego wieku emerytalnego, in vitro z budżetu dla zrównanych w prawach małżeńskich i rodzinnych par jednopłciowych, seksualizację dzieci od przedszkola do Opola..tfu, do szkoły, adopcji dla każdego, kto chce,  natychmiastową likwidację smogu, zamknięcie kopalni węgla, wiatrak w każdym ogrodzie, fotowoltanikę na pstryk, elektrownię jądrową, dostęp do każdego lekarza specjalisty w miesiąc,  SOR w godzinę , opiekę nad każdym niepełnosprawnym od zaraz i finansowaną z pieniędzy z nieba/ Pluralizm światopoglądowy, byle nie katolicki, bo katole -wiadomo... , itp. No i na pewno otworzą się masowo więzienia , w których siedzą tysiące, represjonowanych przez obecną władzę...zna ktoś kogoś, kto za to został skazany? :)


Wykop Skomentuj40
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka