25 obserwujących
194 notki
299k odsłon
1127 odsłon

Kazik, Kazik, a co z „ Polskimi Nagraniami”?

prawo cytatu
prawo cytatu
Wykop Skomentuj44

Polska to kraj zamieszkany przez ludzi, którzy widzą drzewa a nie widzą lasu. Dlaczego tak jest? Trudno powiedzieć. Może, aby dostrzec las trzeba być ptakiem. Lecz niestety, Polacy mający orła w godle, w archetypie, lecz nawet wróblami być nie chcą. Kładą się pod drzewem, pijom se piwko i widok nieba im wystarczy. 

Ostatnio temat Kazika rozpalił ich do żywego. Kazik! Kazik! Każdy gardłuje, był czy nie był na liście? A jeżeli był to dlaczego już go nie ma? A jak nie ma go na liście, to kto zawinił? Pewnie to kaczorek dyktatorek i jego lizydupki... Tak na marginesie, jeszcze kilka lat temu, inne pytania Polacy zadawali. Kto był, a kto nie był na liście? Jednakże była to inna lista i inna melodia wtedy była modna. TW „ Bolek” to dopiero był przebój na flet prosty. Nawet Danusia śpiewała cienkim głosem.

A wiecie wy ptaki – głuptaki, co było w 2013 roku? W tym właśnie roku, spółka - Polskie Nagrania – najstarsza polska firma fonograficzna, postawiona została w stan upadłości, a w 2015 r, sprzedana ją za 8,1 mln zł firmie Warner Music Poland.

Kto sprzedał? Kaczorek Dyktatorek?

Nie to, rząd PO PSL, który prywatyzował wszystko co się ruszało i nie ruszało. Nawet by sprzedał ów flet prosty, i tak rządził, że na nic nie miał kasy. Nie tylko na 500 plus, ale także na maślankę, która zabronił jeść dzieciakom w szkole... Pamiętacie o tym, ptaki – głuptaki? I gdzie był wtedy Kazik? Niedźwiecki? Gdzie była pani Jethon i wy wszyscy siedzący pod drzewem i pijący se piwko, co teraz o jakieś listy muzyczne gardłujecie?

Aktualnie rząd PIS chce odkupić Polskie Nagrania od Warner Music Poland, ale ci mnożną trudności i podbijają stawkę. Podobno chcą 50, 60, a nawet 80 mln złotych. Chociaż nikt nie wie ile? I czy pomysł, aby repolonizować – Polskie Nagrania, dalej jest aktualny? Kazik pewnie też nie wie, On tylko śpiewa o tym, że Kaczyński na cmentarz chodzi, kiedy inni, tylko mury cmentarne z daleka oglądają. Dziwna ta dyktatura, co? Była już proletariatu, kapitału, a teraz żyjemy w tzw. Dyktaturze Zniczowej. Mój Boże, tylko taką wam dyktaturę, wy ptaki – głuptaki, życzę.

A tak w ogóle artyści, to kretyni. Ostatnio w jakimś szale Kukiz twierdzi, że to Duda „ wygryzł” Kazika. Oczywiście, nie wszyscy mają takie defekty intelektualne, ale większość tak. Szczególnie ci estradowi, ściankowi, ci co w rozmaitych Pudelkach swoich nazwisk szukają. A i w poważniejszych periodykach kretyna spotkać można.

Widzą drzewo to śpiewają o drzewie. Dziupla, to natychmiast song o dziupli, nic więcej. Potem siadają pod tym drzewem i se piwo piją. Do orłów im daleko a pospolitymi wróbelkami gardzą. Bo co to wróbel, takie to małe i szare, takie nic, co nisko lata.

Ktoś powie. Co tam Polskie Nagrania? Nic bardziej błędnego? W katalogach Polskich Nagrań są same orły. Czesław Niemen, Marek Grechuta, Witold Lutosławski, Krzysztof Penderecki i Wojciech Kilar. Są nagrania konkursów pianistycznych im. Fryderyka Chopina i Henryka Wieniawskiego, bardzo dużo świetnego jazzu. Dziesiątki tysięcy nagrań. A co najważniejsze jest to muzyka ludzi, którzy widzieli las...

Ktoś powie, spokojnie, taśmy – matki powędrowały do państwa. Lecz jednak właścicielem z prawem do nowych wydań i zysków jest Warner Poland. I jeżeli to ma być normalne, taka sprzedaż dziedzictwa narodowego, to może sprzedajmy także Wawel. Tym bardziej jak wieść gminna niesie, Kraków jest mocno zadłużony. Komu sprzedać ? Może Wawel kupi Disneyland?

Cena? Może nawet dadzą kasę, porównywalną do ceny za Polskie Nagrania? Czyli 8 mln złotych? Tak, wiem to za mało, jak za Wawel, to może, chociaż za 20 baniek by im sprzedać? Pewnie, gdy kandydat Rafał wygra, to sprzeda... Może nawet wytarguje ze 30 baniek. I wtedy po Wawelu oprowadzi Polaków sam Kaczor Donald. Jednak to nie wszystko... Taki Wawel trzeba nieco zmodyfikować na miarę naszych czasów. Wawel musi stać się bardziej nowoczesny, postępowy i progresywny. W stylu, kandydat Trzaskowski, model wiosna – lato, 2020.

Dlatego już teraz proponuje lesbijkę Myszki Miki w Kaplicy Zygmuntowskiej. Smoka wawelskiego promującego LGBT, i oczywiście Kazika z Trójeczki, który o tym pięknie zaśpiewa.

A wy moje ptaki – głuptaki, na niego zagłosujecie.


Wykop Skomentuj44
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura