41 obserwujących
297 notek
491k odsłon
  639   5

Co Tusk powinien wiedzieć o kwasku cytrynowym?

prawo cytatu
prawo cytatu
Kwaśna mina premiera Tuska.

Dziś rano, były szef  Europejskiej Partii Ludowej postanowił pójść w polski lud. I tym celu – skoro świt - najpierw odwiedził piekarza, a potem pojechał do przetwórcy warzyw i owoców Pana Przemka, w Starym Bojanowie. Wypytywał go o wszystko, gospodarskim okiem fermentacje śledził, ale najbardziej zdziwił się tym, że kwasek cytrynowy podrożał aż o 600 proc.

- 600% aż tyle. 600 % 600% ... - Powtarzał Tusk do kamery TVNu. Ustawiając się lewym profilem, ponieważ chyba lewy profil ma lepszy. Dominujący. I wygląda przy tym jak jednooczny cyklop wilczym wzrokiem świat śledzący.

Ja też się zdziwiłem, ponieważ u mnie w domu, korzysta się z kwasku cytrynowego, jako odkamieniacza. Mam, więc nadzieje, że Tusk po powrocie do władzy ureguluje cenę kwasku cytrynowego. A nawet może wprowadzi zasadę kilogram plus kwasku cytrynowego na każde dziecko. Być może także nowa ekipa, po odsunięciu tej strasznej PIS owskiej władzy, zajmie się regulacją cen majonezu, musztardy francuskiej, a także mąki Szymanowskiej, której cena także gwałtownie podskoczyła, gdy tylko Kaczyński został vice- premierem od spraw bezpieczeństwa. Śledzę także uważnie Salon 24 i stanowczo boleje nad tym, że niejaki Amstern musi jeść felerną kiełbasę Podwawelską. Tusk powinien podesłać mu chociażby Kindzuka lub inne Pastrami, aby chłopina zjadł coś porządnego. Albo taka Malgor, wciąż narzeka na Glińskiego, na brak dotacji, i na to, ze jej koty chodzą bez butów.

To skandal I temu wszystkiemu winni są PIS owcy. Powinno się ich w końcu pozamykać, i niech se jedzą tą ich musztardę francuską, tym ich widelcem.

Wracając do kwasku cytrynowego. Co o nim wiadomo?

- Po pierwsze jest kwaśny.

- Po drugie robi go się z cukru ( Tak, tak...)

- Po trzecie przywozi się go z Chin/ w tych kontenerach, co to nie dochodzą, bo ich nie ma.

- Po czwarte. Unia Europejska wydała ROZPORZĄDZENIE WYKONAWCZE KOMISJI (UE) 2021/607z dnia 14 kwietnia 2021 r. nakładając cło antydumpingowe na przywóz kwasku cytrynowego. Rozszerzonego także na Malezję. 

Myślę, że Tusk, zanim obejmie władze powinien cokolwiek więcej dowiedzieć się o kwasku cytrynowym. Bo sama kwaśna mina to zbyt mało.


Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka