Podpalał kontenery na śmieci, grozi mu 10 lat więzienia
Do jednego z pożarów doszło 16 maja około 20.30. Dyżurny z Komisariatu Policji w Boguszowicach otrzymał zgłoszenie, że w rejonie ulicy Osiedle Południe, przed budynkiem płonie metalowy kontener ze śmieciami. Strażacy ugasili pożar.
Tego samego dnia, około 22, dyżurny komisariatu otrzymał kolejne zgłoszenie dotyczące palących się śmietników na Osiedlu Południe. W wyniku pożaru spłonęło już siedem kontenerów na śmieci. Straty oszacowano na 37 tysięcy złotych. Przeprowadzone na miejscu przez grupę dochodzeniowo-śledczą oględziny wskazywały, że doszło do podpalenia.
Podejrzany 60-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Okazało się także, że ten sam mężczyzna podpalił kontener na śmieci również 9 kwietnia" – przekazuje w komunikacie śląska policja.
60-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach. Na wniosek śledczych i prokuratora, Sąd Rejonowy w Rybniku tymczasowo aresztował go na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.
https://tvn24.pl/katowice/boguszowice-podpalal-kontenery-na-smieci-grozi-mu-10-lat-wiezienia-st7927474
Tak się łapie sabotażystów i podpalaczy!
Dlatego należy powołać specjalną służbę im.Feliksa Dzierżynieskiego do łapania sabotażystów i wrogów ludu pracującego miast i wsi!
Rubaszny emeryt,piszę tu dla jajów!
Emerytura mi starcza,14 tej nie dają ale OK!
Posiadacz Mustanga!
Zorro zawsze zwycięża!
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka